Atletico Madrid'in taraftar grubunun liderine 6 yıl hapis cezası

Deportivolu taraftarın nehre atılarak öldürülmesi davasında, Atletico Madrid'in fanatik taraftar grubunun gençlik kolu liderine 6 yıl hapis cezası verildi.

Anadolu Ajansı 15.02.2016 - 23:13 | Son Güncelleme : 15.02.2016 - 23:52

Atletico Madrid'in taraftar grubunun liderine 6 yıl hapis cezası

İspanya'da Atletico Madrid ve Deportivo takımlarının fanatik taraftar grupları arasında 30 Kasım 2014'te, Madrid'de çıkan kavgada Deportivolu bir taraftarın nehre atılarak öldürülmesiyle ilgili dava sonuçlandı.

Madrid'deki 4 numaralı çocuk mahkemesi, adam öldürme olayında bir numaralı sanık olan Atletico Madrid'in fanatik taraftar grubunun gençlik kolu lideri, Alvaro C.G.'ye 6 yıl hapis ve 2 yıl gözetim altında serbest kalma cezaları verildiğini açıkladı.

Reşit olmayan, "Kit-Kat" lakaplı Alvaro C.G.'nin avukatı karara itiraz edeceklerini açıkladı. Görgü tanığı ve delilin çok az olduğu davada, gizli bir tanık kullanılırken, savunma avukatı bu tanığın yalan söylediğini, sadece bir suçlu bulmak için müvekkilinin hapis cezası aldığını öne sürdü.

Reşit olmayan diğer iki sanığa da sosyal hizmet cezaları verildiği bildirildi

30 Kasım 2014'te İspanya Birinci Futbol Ligi'nde oynanan Atletico Madrid-Deportivo maçı öncesinde her iki takımın fanatik taraftar grupları "Frente Atletico" ve "Riazor Blues"a bağlı 200 kadar kişi, Vicente Calderon Stadı önünde sabah saatlerinde randevulaşıp, kavga etmişlerdi.

Taşlı, sopalı, bıçaklı kavgada 11 kişi yaralanırken, Atletico Madridli taraftarlarca nehre atılan "Riazor Blues" üyesi "Jimmy" lakaplı 41 yaşındaki Francisco Javier Romero, hayatını kaybetmişti. Olay sonrası 21 kişi gözaltına alınsa da delil yetersizliğinden hepsi serbest bırakılmış, daha sonra gizli tanığın ifadesi doğrultusunda 3 kişi sanık olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...