A Milli Takım ikinci torbadan kuraya giriyor

A Milli Takım, 2012 Avrupa Şampiyonası finalleri play-off kurasına ikinci torbadan girecek. Ay-yıldızlılar, birinci torbada yer alan Portekiz, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti'nden biriyle karşılaşacak.

Haberler - Ntvspor 12.10.2011 - 12:35

Polonya ve Ukrayna'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için play-off oynama hakkı kazanan A Milli Takım, kuraya ikinci torbadan girecek.

Finallere katılacak 16 takımdan 12'si oynanan grup maçlarının ardından kesinleşti. Polonya ve Ukrayna'nın direkt katılacağı organizasyon için gruplarını daha önce lider bitirmeyi garantileyen Almanya, İtalya, Hollanda, İspanya ve İngiltere finaller için bileti kapmıştı. Oynanan maçların ardından Rusya, Yunanistan, Danimarka ve Fransa gruplarını lider bitirerek finallere gitme hakkı kazandı. İsveç ise "En iyi ikinci" kontenjanından finallere doğrudan giden takım oldu.

Play-off kuraları yarın Polonya'nın Krakow kentinde saat 14.00'te çekilecek. Kurada Türkiye'yi A Milli Takım İdari Menajeri Okan Buruk ile Antrenör Oğuz Çetin temsil edecek.

Play-off turunda ilk maçlar 11-12 Kasım’da, rövanşları ise 15-16 Kasım tarihlerinde oynanacak. Şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 Aralık’ta Ukrayna’nın başkenti Kiev’de grup kuraları çekilecek.

AY YILDIZLILAR EN KÖTÜ İKİNCİ
2012 Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak son 4 takım, gruplarını ikinci sırada bitiren ülkelerin oynayacağı play-off karşılaşmalarının ardından belli olacak.

A Milli Takım, play-off kurasına Bosna Hersek, Estonya ve Karadağ ile birlikte ikinci torbadan girecek. Ay-yıldızlılar, birinci torbada yer alan Portekiz, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti ve Çek Cumhuriyeti'nden biriyle karşılaşacak.

Türkiye elemelerde en kötü ikinci oldu. Ay-yıldızlılar en iyi ikinciler puan hesabında 11 puanda kaldı.

Sayfa Yükleniyor...