İlişkili Haberler

Konya Torku Arena'da İzlanda'yı 1-0 mağlup ederek Avrupa Şampiyonası finallarine direkt katılmaya hak kazanan Türkiye A milli takımı, maç ardından polisin geniş güvenlik önlemi altında otobüsle havalimanına geçti. Milli takım kafilesine havalimanına kadar taraftarlarda araçlarıyla konvoy oluşturarak eşlik etti. Yıldız futbolcuları, havalaminanda da taraftar karşılandı. Özellikle maçın yıldızı Selçuk ve Arda Turan, yoğun ilgiyle karşılaştı. Taraftarlarda futbolcularla selfie çektirdi. Bir taraftar Selçuk'a yaklaşarak, "Televizyonda daha uzun görünüyorsun" diye espri yaptı. Yoğun ilgili nedeniyle zor durumda kalan Selçuk, "Çabuk olun yoksa beni uçağa almayacaklar" diyerek yine espri ile yanıt verdi. A Milli Takım kafilesi özel uçakla saat 02.00 sıralarında İstanbul'a hareket etti. 

İSTANBUL A MİLLİ TAKIM İSTANBUL'DA

THY'den kiralanan özel uçakla saat 03.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen takımı Havalimanı çalışanları karşıladı. Çalışanların fotoğraf çekilme isteğini kırmayan futbolcular daha sonra takım aracına binerek Havalimanı'ndan ayrıldı.

A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde A Grubu'ndaki 10. ve son maçında sahasında İzlanda'yı Selçuk İnan'ın 89. dakikada attığı golle 1-0 yendi. Bu sonuçla puanını 18'e yükselten ve Kazakistan'ın da deplasmanda Letonya'yı 1-0 yenmesiyle "en iyi üçüncü" olan milli takım, Fransa'daki finallere direkt katılma hakkını kazandı.