A Milli Voleybol takımı iddialı

Ev sahipliğini Türkiye’nin yapacağı ve 3-13 Eylül arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası’na A Milli Voleybol takımımız iddialı hazırlanıyor.

26.08.2009 - 16:21

İZMİR - (A) Milli Erkek Voleybol Takımı, Türkiye'nin ev sahipliğinde 3-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını, turnuvada grup maçlarını oynayacağı İzmir'de sürdürüyor.

Şampiyona öncesi, 28 Ağustos'ta Bulgaristan ile oynayacağı karşılaşmayla İzmir'deki 5. hazırlık maçına çıkacak olan milliler, kampta bulundukları İzmir Hilton Otel bünyesinde hizmet veren Gymhealth Center'da antrenman yaptı.

Milli Takım Antrenörü Fausto Polidori gözetiminde kondisyon ve ağırlık çalışması yapan milliler, şampiyona hazırlıklarına yoğun bir tempoda devam ediyor.

''HEDEF, AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA BAŞARIYI YAKALAMAK''
(A) Milli Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Gökhan Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye liglerinin bittiği tarihten itibaren yaklaşık 4 aydır milli takım olarak birlikte olduklarını, yaptıkları kamplar ve hazırlık maçları ile Avrupa Şampiyonası'na hazırlandıklarını söyledi.

Tüm bu yoğun çalışma temposunun tek bir hedefinin, Avrupa Şampiyonası'nda başarıyı yakalamak olduğunu ifade eden Öner, ''Artık kamp dönemin sonuna geldik. Avrupa Şampiyonası'nın başlamasına bir hafta kaldı. Gerçekten ciddi ve Avrupa'da söz sahibi takımlarla grupta oynayacağız. Öncelikli hedefimiz tabii ki ilk başta gruptan çıkmak, ama şampiyonanın Türkiye'de oynanmasından dolayı, seyirci desteği ile beraber asıl hedefimiz inşallah daha yukarılar olacak. Takım arkadaşlarımızla erkek voleybolu adına Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Bilindiği gibi Arkas'la Chalange Cup'ta Avrupa şampiyonluğu kazandık, bu Avrupa Şampiyonası'nda da başarının tekrarını milli takım düzeyinde göstermek istiyoruz.'' diye konuştu.

Öner, grup maçlarını İzmir'de oynayacaklarına işaret ederek, hedefledikleri başarıyı yakalamak üzere tüm İzmirliler ve voleybolseverlerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

4 HAZIRLIK KARŞILAŞMASI DAHA
Bugüne kadar İzmir'de Kazakistan ile 4 hazırlık maçı oynayan (A) Milli Takım oyuncuları, bu müsabakalardan galibiyetle ayrıldı. Ay-yıldızlılar, şampiyonanın yapılacağı Halkapınar Spor Salonu'nda 4 hazırlık karşılaşması daha oynayacak.

(A) Milli Takım'ın maç programı şöyle:

28 Ağustos Cuma: Bulgaristan (20.30)
29 Ağustos Cumartesi: Rusya (20.00)
30 Ağustos Pazar: Bulgaristan (20.00)
31 Ağustos Pazartesi: Rusya (17.30)

(A) Milli Takım 3 Eylül'de başlayacak şampiyonada (A) Grubu'nda ilk maçını Almanya, ikinci maçını 5 Eylül'de Polonya ve gruptaki son maçını da bir gün sonra Fransa ile yapacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...