ABD'de atletizm sezonu açıldı

Amerika Birleşik Devletleri'nde 2010 atletizm sezonu açıldı. Federasyonun New York'ta düzenlediği toplantıya dünya çapında yıldızlar katıldı.

Ntvspor 13.01.2010 - 15:32

ABD'de atletizm sezonu açıldı

New York'taki ünlü Madison Square Garden bu ayın 29'unda Birleşik Devletler Atletizm Federasyonu'nun düzenlediği VISA Şampiyona Serisi'nin ilk buluşmasına sahne olacak. Sezonun açılış toplantısı için de bu ünlü spor kompleksi seçildi.

Toplantıya katılanlar arasında dekatlon olimpiyat şampiyonu Bryan Clay, dünya şampiyonları Trey Hardee ve Sanya Richards da vardı. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından 2009'da dünyada yılın bayan atleti seçilen Richards, geçen sezonu değerlendirdi. 400 metre dünya şampiyonu kendine Jamaikalı sprinter Usain Bolt'u örnek aldığını söyledi.

Sanya Richards, "Bolt'un Pekin'de sadece eğlendiğini fark ettim. Kendisiyle eğlenir gibi bir hali vardı. Sanki tribünlerdeki 90 bin kişi ve evlerinde onu izleyen milyonlarca kişi umrunda değildi. Kendi kendime "fırsatı kaçırdım" dedim. Çünkü işi fazla ciddiye aldım ve eğlenemedim. Geçen yıl ise sezon boyunca işin tadını çıkardım. Madalyaları, odaklandığımız her şeyi unuttum. Harika vakit geçirdim ve gerçekten iyi koştum. Bence bu paha biçilmez bir deneyimdi" dedi.

Richards, 2009 sezonunda Golden League'deki tüm yarışlarını kazanan 3 atletten biriydi. 24 yaşındaki yıldız, bu yıl Golden League'in yerini alacak 14 ayaklı Diamond League'de de boy göstermeyi planlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...