MotoGP sezonunun 12. yarışı olan Indianapolis Grand Prıx'sine Dani Pedrosa ilk cepten start alarak başladı. İspanyol sürücü ilk 4 turu da lider geçti. Fakat 4. turda motosikletinin kontrolünü kaybedip düşünce yarışın yeni lideri Valentıno Rossi oldu. Ancak Rossi'nın liderliği de fazla uzun sürmedi. 8. turda Lorenzo'ya geçilen İtalyan sürücü bir tur sonraysa kaza geçirip yarış dışı kaldı. Rossi son olarak 2007 Valencia Grand Prix'sinde finiş görememişti.

En büyük 2 rakibi zirveden uzaklaşınca, Jorge Lorenzo liderlikte yalnız kaldı ve yarışın geri kalan kısmında hata yapmayarak bu sezonki 3. birinciliğine ulaştı. Lorenzo bu zaferle dünya şampiyonasında lider olan Rossi'yle arasındaki puan farkını da 25'e indirdi.

28 turluk mücadelede 2. sırada finişe ulaşan Alex De Angelis ise MotoGP kariyerinin en iyi derecesini elde etti. Ev sahibi sürücü Nicky Hayden da finişe 3. sırada ulaşarak bu yıl ilk kez podyuma çıkma başarısı gösterdi.

Indianapolis'te 125cc klasmanındaysa İspanyol Pol Espargaro kariyerinin ilk Grand Prix zaferine imza atarken, Marco Simoncelli 250cc'de sezonun 4. birinciliğine imza attı.

MotoGP sezonuna önümüzdeki hafta sonu koşulacak San Marino Grand Prix'siyle devam edilecek.

MotoGP'de 2010 sezonunun yarış takvimi, sürücüler ve takımlar klasmanı...