Abdi İpekçi savaş alanına döndü

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen'in şampiyonluğunu ilan ettiği maçın ardından büyük olaylar çıktı. Sahaya inen Fenerbahçeli taraftarlar Efes Pilsen'li oyunculara saldırırken, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 18.06.2009 - 00:01

İSTANBUL - Efes Pilsen, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 6. maçında Fenerbahçe Ülker'i 79-76 yenerek seride durumu 4-2 yapıp şampiyon olurken, karşılaşma sonrası istenmeyen olaylar yaşandı.

Geçmiş maçların aksine, saha içinde oldukça sakin geçen karşılaşmada, Efes Pilsen'in galip gelerek şampiyonluğunu ilan etmesi sonrasında, salon savaş alanına döndü.

Fenerbahçe Ülker taraftarları, karşılaşmanın tamamlanmasının ardından pet şişe, bozuk para, çakmak ve hatta sandalyeleri fırlatarak saha içini yabancı madde yağmuruna tutarken, bazı taraftarlar, tribünlerden aşağı atladı.

Önce yedek oyuncuların bulunduğu bölümde sevinen Efes Pilsenli sporculara saldıran taraftarlarla Kaya Peker yumruklaşırken, lacivert-beyazlı oyuncu Charles Smith ile antrenör Ergin Ataman da saldırının hedefi oldular.

Ergin Ataman'ın sırtına tekme darbesi aldığı görülürken, devreye giren güvenlik görevlileri, lacivert-beyazlı oyuncu ve teknik heyeti soyunma odasına götürdü.

ALİ KOÇ SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerle birlikte maçı izleyen sarı -lacivertli yönetici Ali Koç, maç sonu yaşanan taşkınlıkları önlemeye çalıştı.

Polisin müdahalesiyle taraftarlar saha içinden çıkarılırken, taraftarlar bu kez de tribünden koltukları sökerek saha içine atmaya başladı.

Tribün önüne kadar gelerek taraftarları sakinleştirmeye çalışan Ali Koç, bu isteğinde başarılı olurken, atılan yabancı maddeler nedeniyle bazı basın mensupları da yaralandı ve ekipmanları hasar gördü.

Ayrıca, Efes Pilsen taraftarlarının olduğu bölüme de saldıran Fenerbahçe Ülker taraftarlarını polis durdurdu ve bazılarını gözaltına aldı.

SALON BOŞALTILDI
Abdi İpekçi Spor Salonu, yaşanan istenmeyen olaylar sonrası, kupa töreni yapılmak için boşaltılmak zorunda kalındı.

Polis, salon içindeki Fenerbahçe Ülker taraftarlarının tamamını dışarı çıkardı ve Efes Pilsen, şampiyonluk kupasını ancak bu önlem sonrası alabildi.

Bu arada, karşılaşmayı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte izleyen Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, kupa töreninde yer almadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...