Abdullah Avcı: Aykut Hoca'ya teşekkür ediyorum

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe galibiyetini değerlendirdi. Aykut Kocaman'ın uygulamasına dikkat çeken Avcı, hakemleri de eleştirdi.

Haberler - Ntvspor 09.09.2017 - 23:10

Abdullah Avcı: Aykut Hoca'ya teşekkür ediyorum

Fenerbahçe'yi değerlendirirek sözlerine başlayan Abdullah Acı, "Fenerbahçe, geçen sene en geniş alanda oynayan takımdı. Bu sene en dar alanda oynayan 4. takım. Fenerbahçe, ligin en fazla topa sahip olan takımlarından bir tanesi. Fenerbahçe kadrosu geldiğinde dağılımı başkaydı ama maçtaki sistemi başkaydı. Üçlü orta saha oynadılar, Aykut Hoca'ya teşekkür ediyorum, bize verdiği önemden dolayı. "dedi.

"Biz rakibin arkasına koşu yaparak, öndeki oyuncuları nasıl bulabiliriz bunları çalıştık" diyen Avcı, "Bugün kazandık ama 1-0 önde başladık. Top rakipteyken de top bizdeyken de hızımız yok. Rakibe oynama alanı bırakıyoruz. Top bizdeyken geçişlerde 26 top kaybı yapmışız. Az top kaybı yapsak farkı açma durumu var. " diye konuştu.

Kadıköy'de kazanmalarını 'harika' diye değerlendiren Avcı, şöyle konuştu, "Baskının olduğu burada, Fenerbahçe seyircisinin önünde kazanmak harika. Biz kaliteli bir takımız. Milli takım arası sonrasında kazanmak önemli. Şimdi zorlu maçlarımız var; ama geniş ve alternatifli bir kadrom var. Kerim, Mevlüt, Gökhan İnler gibi oyuna girip sonucu değiştirecek oyunculara sahibiz."

Hakem kararlarını eleştiren Abdullah Avcı, "Avrupa Kupaları maçları öncesi hakemlerle ilgili analizler yapıyoruz. 2. gol, golmüş, onunla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Oyun içinde Fenerbahçe 19, biz 12 faul yapmışız. Oyun içinde kararları daha isabetli vermeliler. Biz, oyunu arkadan kurmaya çalışıyoruz; kaleden oyunu başlatan bir takımız. Seyirci oyunu yavaşlattığımız gerekçesiyle ıslıklıyor ve baskı yapıyor. Hakem sanki vakit çalıyormuşuz gibi sarı kart gösteriyor. Takımların nasıl bir oyun planı olduğunu görmeleri lazım." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...