İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de lider Bursaspor'u mağlup ederek tüm dikkatleri üzerine çeken İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da yeni hedef, Denizlispor'u mağlup ederek ilk beş iddiasını sürdürmek olarak belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, ligi ilk beş içinde bitirme şanslarının bulunduğunu belirterek, ''Bunun için ilk hedefimiz yarın Denizlispor'u yenmek'' dedi.

Dizar, yaptığı açıklamada, yarınki rakipleri Denizlispor'un iyi bir ekip olduğunu ifade ederek, ''İyi de bir çıkış yakalamışlardı. Bulunduğu durumu hak eden bir takım değil. Son umutları için mücadele ediyorlar. Bunların bilincindeyiz. Bu bilinçle maça hazırlandık. Bursaspor karşılaşmasında olduğu gibi dikkatli olacağız. Kazanmak için oynayacağız. Fikstür avantajını kullanıp ligi ilk beş sırada bitirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Kamil Dizar, takımda kart cezalısı oyuncunun bulunmadığını Tum, Taner, Zeki ve Abdülkadir'in ise sakatlıklarının sürdüğünü dile getirdi.

ABDULLAH AVCI İLE YOLA DEVAM
Futbol şube sorumlusu Dizar, teknik direktörleri Abdullah Avcı ile gelecek sezon için de anlaşmaya vardıklarını, bu yöndeki gerekli prosedürleri tamamladıklarını ifade etti.

Galatasaray'ın Hasagiç ile ilgilendiği yönünde çıkan haberlere değinen Kamil Dizar, ''Maalesef her Galatasaray maçı öncesi bu tür haberler çıkıyor. Bu haberlerin Galatasaray camiasından kaynaklandığını düşünmüyorum. Her Galatasaray maçı öncesi hocamızla veya futbolcularımızla ilgili bu tür haberler yayılıyor. Etik ve hoş değil. Hasagiç ile sözleşmemiz devam ediyor. Biz sadece hedeflerimize kilitlenmiş durumdayız'' diye konuştu.