Abdullah Avcı: Şampiyonluğa inanıyorum

Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, "Yolun yarısını bitirdik, şampiyonluğa inanıyorum" dedi.

ntv.com.tr 01.01.2019 - 07:45

Abdullah Avcı: Şampiyonluğa inanıyorum

Süper Lig'in lider teknik direktörü Abdullah Avcı, şampiyonluğun bu sene geleceğine inandığını belirtti. 

Abdullah Avcı, "Sahada güçlü olacağımı, çalışmanın karşılığını mutlaka alacağımı ve onun bu yıl gerçekleşeceğini düşünüyorum" dedi. 

Takvim Gazetesinden Hakkı Yalçın'ın Abdullah Avcı röportajından öne çıkanlar şunlar; 

Ligde bütün büyüklerin tek rakibi sensin. Ama senin rakiplerin çok, nasıl baş edeceksin?

"Ben sahada hem fiziksel hem zihinsel güçlü olacağımı, çalışmanın karşılığını mutlaka alacağımı ve onun da bu yıl gerçekleşeceğini düşünüyorum."

Rakiplerin aradaki puan farkını saymıyor. Sen ne diyorsun?"

"Ben de senin gibi sayıyorum. Bu tamamen psikolojik bir algı oluşturmakla ilgili bir şey. Sahada güçlü olduğumuz zaman bu puan farkı varsa gerçektir. O gerçeğin üzerinden devam edilecek."

"PERFORMANSIM YETER"

İlk yarıdaki performansın şampiyon olmak için yeterli mi?

"Bir yolun yarısı bittiğine göre, ben bu oyunun karşılığında bu puan farkını acmışsam şampiyon olacağıma da inanıyorum."

Ufka baktığında sadece uzakları mı görüyorsun, yoksa tuzaklar da var mı?

"Tuzakların var olduğunu düşünmek, bu senaryoların varlığını hissetmek takımın
enerjisini aşağı çeker. Ben tuzaklardan çok diğer bölümlerle ilgileniyorum. Tuzaklar
varsa bile doğru zamanda doğru kararlar vermek o tuzakların üzerinden atlamayı sağlar."

Seninle özdeşleşen sükunetini eleştirenler oluyor mu?

"Bağırış çağırış olmadan da her şey halledilir. Bizim gibi insanların her türlü şartta topluma doğru mesajlar vermesi gerektiğini düşünüyorum."

"ROBINHO BÜYÜK OYUNCU"

Az gol yiyip az gol attığın için savunma takımı gibi görülüyorsun. Oysa ligde en çok pozisyona giren takım Başakşehir? Bu çelişkinin savunmasını nasıl yaparsın?

"Biz istatistiklere göre en fazla pozisyona giren ama en az değerlendiren takımız. Burada oyuncunun vuruş ve sonuçlandırma durumu oluşuyor. Elimdeki oyuncular buna uygun oyuncular ama skora yansıma konusunda sorunları oldu ama ikinci yarıda Emre, Arda, Adebayor'un performanslarının artacağını düşünüyorum. Bunun yanına tespit ettiğimiz yaratıcı birini kadroya kattık. Robinho büyük oyuncu. Takıma büyük katkı sağlayacağına inanıyorum."

“Doğru ve dürüst olduğunda zaman seni bir şekilde haklı çıkaracaktır. Kupa alsan da almasan da şampiyon olsan da olmasan da dışarda dolaşırken saygıyı ve sevgiyi görebiliyorsan benim için değerli olan odur.”

Fenerbahçe'den teklif aldın mı?

"Medyada yazıldı, insanlar konuştu ama resmi bir teklif almadım. Ama son üç yıldır büyük takımlardan çok teklif aldım."

VAR'IN ADALETİ VAR!

VAR sisteminden memnun musun?

"VAR sistemini en çok isteyenlerden biriyim. Teknolojinin hayatın içine bu kadar girdiği, paranın bu kadar büyüdüğü yerde adaletin daha iyi sağlandığını düşünüyorum. İstatistikler açıklanırsa VAR'dan yüzde 70-80 arası doğru karar çıkmıştır."

O çok güvendiğin teknoloji Fenerbahçe maçında koptu.

"Bu bir kazadır herkesin başına gelebilecek bir olay değildir ben buna saygı gösteririm. Yapacak bir şey yok. Toplum önünde bunun kavgasını yapmak da doğru değil."

"ARDA'NIN FUTBOLA BURCU VAR"

Arda Turan travmayı atlattı mı?

"Arda benim elimde büyüdü. Tanıdığım en duygusal insanlardan biridir. Duygusallığından fazla yük alması, duygusal zekası bazen her şeyin önünde geçti. Onun Türk futboluna borcu var. Bizim ona ihtiyacımız var onun futbol oynamaya, mutlu olmaya ve kendisini daha iyi ifade edebileceği futbol tarzına ihtiyacı var. Bunları yapacak güç ve zeka onda mevcut. Devre arası tatiline girmiş olmasına rağmen çalışıyor. Umarım ikinci yarı itibariyle daha farklı daha olumlu ve takımına katkı sağlayan oyuncu olacaktır"

Kızım ola Arda'ya veririm demiştin. Düşüncelerin değişti mi? 

"Onun eşi zaten kızımız sayılır. Düşüncelerimin de her zaman arkasındayım"

"EMRE 70 MODEL DE OYNAR 2018 DE"

"Emre 70 model futbolu da oynar, 2018 modeli de. Oynarken çok seviyorum, yemek yerken çok seviyorum, sakatlanıp oynamadığı zaman kızıyorum" 

"VİSCA GERÇEK BİR TAKIMDAŞ"

"Visca kötü pas atar, top kaybı yapabilir ama kötü koşu yapmaz. Gerçek bir taıkımdaştır. Sanki altyapımızdan yetişmiş bir oyuncumuz gibi bakıyorum ona"

Sayfa Yükleniyor...