Abeylegesse hedef yükseltti

Macaristan'ın Pecs kentinde düzenlenen törenle Dünya Fair-Play ödülünü alan milli atlet Elvan Abeylegesse, bundan sonraki hedefinin kariyerinde eksik olan Dünya ve Olimpiyat şampiyonluklarına ulaşmak olduğunu söyledi.

27.03.2010 - 20:22

Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Abeylegesse, bugüne kadar Avrupa ve Akdeniz Oyunları şampiyonluğu, Dünya ikinciliği ve Olimpiyat ikinciliği aldığını, bu başarılarının üstüne Dünya Fair-Play ödülünün kendisine büyük mutluluk yaşattığını belirterek, ''Hedefim, kariyerimde eksik olan Dünya ve Olimpiyat şampiyonluklarını elde etmek. Öncelikle bu yıl yine Macaristan'da yapılacak 10 bin metre Milletler Kupası'nda ve İspanya'nın Barcelona kentindeki Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanmak istiyorum'' dedi.

Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Atlı ise bir Türk sporcunun Dünya Fair-Play Ödülü'ne layık görülmesinin çok önemli bir olay olduğunu ifade ederek, ''Elvan'ın aldığı ödül, bir anlamda spor dünyasının Oscar ödülüdür. Elvan gibi başarılı ve centilmen sporcularımızın sayısının artmasını diliyoruz'' diye konuştu.

'Çim Filizleri'' projesiyle Dünya Fair-Play Komitesi tarafından Proje Ödülü'ne layık görülen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi Sema Kasapoğlu'nun kızı Mine Kasapoğlu ise annesi adına aldığı ödülün, kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayarak, ''Annemle gurur duyuyorum'' ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...