Açıkgöz: F.Bahçe için büyük projelerim var

Fenerbahçe Kulübü'nün mayıs ayında yapılacak genel kurulu için başkan adaylığını açıklayan divan kurulu üyesi Kemal Açıkgöz, 3 yıllık sürede büyük projelere imza atacağını söyledi.

17.03.2009 - 12:39

Fenerbahçe Kulübü'nün mayıs ayında yapılacak seçimli genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan kongre ve divan kurulu üyesi Kemal Açıkgöz, ''Projelerimi 3 yıl içinde tamamlayıp, başkanlıktan da borçsuz bir Fenerbahçe bırakarak ayrılacağım'' dedi.

Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki Cafe Clementine'de düzenlediği basın toplantısında projelerini anlatan Açıkgöz, üyelerden sadece bir dönem için oy istediğini, 3 yıllık sürede büyük projelere imza atacağını ifade etti.

Başkan seçildiği taktirde, Fenerbahçe Kulübü'nü eleştirdikleri için kulüpten ihraç edilen kişilerin yüz kızartıcı suç işleyenler hariç affedileceğini anlatan Açıkgöz, bir ay önce, FB TV ve Fenerbahçe Dergisi'nde projelerini anlatabilmek için kulübe yaptığı başvuruya da yanıt alamadığını söyledi.

Başkan adayı Açıkgöz, projelerini, Faruk Ilgaz Tesisleri'nin işletmesi doğrudan Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılarak üyelere açılacak ve Todori Tesisleri'ndeki fiyatlar ile aynı olacaktır. Kenan Evren Lisesi'nin yerinde 20.000 metre kare arsada büyük bir iş merkezi 10-15 milyon dolar gelir getirecektir. Antalya Belek'te yaptıracağım Fenerbahçe Tatil Köyü projesi ile kulüp yılda 20-25 milyon avro gelir kazanacaktır. Fenerium turizm acentesi kurarak yılda 10-15 milyon dolar gelir sağlanacak. Stadyumda kombineler dışında bilet fiyatları yüzde 50 indirilecek. Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Meslek okulu açılarak sporcu ve spor yöneticileri yetiştirilecektir. Fenerbahçe Kulübü üye ve taraftar kartı sahiplerine anlaşmalı hastane ve doktorlardan yüzde 10-25 indirim alarak üyelere hizmet sağlanacaktır. Deplasman maçlarına, yurt dışındaki maçlara 350 kişilik uçaklarla gidilecek, futbolcular, idari kadro ve yöneticiler dışında 25 divan kurulu üyesi müracaat ve kura ile götürülecek, taraftar ücretli olacak ve maç başı 100 bin dolar gelir sağlanacaktır. Zor bir göreve talip oluyorum ama ben bunu Fenerbahçe'nin menfaatleri için yapıyorum'' şeklinde özetledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...