Açılış maçı Letonya'nın

Letonya, Efes World Cup'ın açılış maçında Büyük Britanya'yı 86-84 yendi.

26.08.2009 - 21:45

Büyük çekişmeye sahne olan Efes Pilsen World Cup'ın açılış maçında Letonya, Büyük Britanya'yı 86-84 mağlup etti ve ilk maç sonunda B Grubu'nda liderliğe oturdu.

Hava atışıyla birlikte yaptığı sert adam adama savunma sayesinde rakibini top kayıplarına zorlayan Büyük Britanya, skorda üstünlüğü erken ele geçirdi. Kuvvetli pota altı oyuncularıyla boyalı alanı iyi kapatan Britanya, Letonya'nın Andris Biedrins üzerinden oynamaya çalıştığı ikili oyunları da engelledi ve ilk çeyreği 28-21 önde kapadı.

İkinci çeyrekten itibaren Letonya savunması, çembere hücum eden Britanya uzunlarını faullerle durdurmaya çalışınca, Büyük Britanya serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla farkı korumayı başardı ve devreye 12 sayılık bir avantajla girdi.

Üçüncü çeyrekte maça ağırlığını koyan isim Kaspars Kambala'ydı. Kristaps Valters'in yönettiği hücumları bitirmekte zorluk çekmeyen Kambala, bu bölümde ürettiği 13 sayıyla takımını maça ortak etti ve son çeyreğe 64-64 eşitlikle girilmesini sağladı.

Britanya, maçın son on dakikasına üst üste basketlerle girince, fark bir anda yeniden altıya kadar çıktı. Bu noktada Letonya'nın guardları kontrolü ele aldı, ancak Britanya üst üste bulduğu üçlüklerle 11 saniye kala 84-81 öne geçmeyi başardı. Valters'in üçlüğü beş saniye kala skora denge getirirken, Britanya'nın aldığı mola sonrasında topu çalıp son saniyede turnikeyi bulan Janicenoks, Letonya'nın maçı 86-84 kazanmasını sağladı.

18 sayı, 6 ribaundla oynayan Kaspars Kambala maçın en skorer ismi olurken, Letonya'da Skele 15 sayı üretti. Letonya'nın NBA oyuncusu Andris Biedrins 7 sayı, 10 ribaund ve 5 blokla mücadele ederken, Britanya'da Robert Archibald 17 sayı, 8 ribaund, 5 asist, 3 top çalma ve 3 blokla oynadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...