Dünya Kupası'nda Meksika-Güney Afrika Cumhuriyeti arasında oynanacak açılış maçını, Özbek hakem Ravshan İrmatov yönetecek.

Güney Afrika'nın ev sahipliğinde 11 Haziran Cuma günü başlayacak Dünya Kupası'nın açılış maçının hakemi belirlendi. Meksika ve Güney Afrika Cumhuriyeti arasında yapılacak karşılaşmanın hakemi, Özbek İrmatov olacak.

Asya Futbol Konfederasyonu'nun (AFC) önde gelen hakemlerinden olup, 2003 yılından bu yana uluslararası hakemlik yapan İrmatov, dünya kupalarında düdük çalacak ilk Özbek hakem olarak da tarihe geçti. Dünya Kupası elemelerinde 8 maçta görev alan İrmatov, 2008 FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Manchester United-Liga de Quito arasındaki final maçını da yönetmişti.

İlk günkü Fransa-Uruguay maçının hakemi ise Japon Yuichi Nishimura oldu.

12 Haziran'daki maçların hakemleri de şöyle:

İngiltere-ABD: Carlos Simon (Brezilya)
Arjantin-Nijerya: Wolfgang Stark (Almanya)
Güney Kore-Yunanistan: Michael Hester (Yeni Zelanda)

Güney Afrika'nın ev sahipliğinde 11 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Kupası finallerinin ilk 16 maçının hakemleri belirlendi.

Maçlar ve hakemleri şöyle:

11 Haziran Cuma
1. (A Grubu) Güney Afrika-Meksika: Hakem: Ravshan İrmatov (Özbekistan), Yardımcı hakemler: Rafael İlyasov (Özbekistan), Bakhadyr Kochkarov (Kırgızistan), Dördüncü hakem: Subkhiddin Mohd Salleh (Malezya) 2. (A Grubu) Uruguay-Fransa:Hakem: Yuichi Nishimura (Japonya), Yardımcı hakemler: Toru Sagara (Japonya), Jeong Hae-sang (Güney Kore), Dördüncü hakem: Joel Aguilar:(Slovenya)

12 Haziran Cumartesi
3. (B Grubu) Arjantin-Nijerya:Hakem: Wolfgang Stark (Almanya), Yardımcı hakemler: Jan-Hendrik Salver (Almanya), Mike Pickel (Almanya), Dördüncü hakem: Khalil Al-Ghamdi (Suudi Arabistan)
4. (B Grubu) Güney Kore-Yunanistan:Hakem: Michael Hester (Yeni Zelanda), Yardımcı hakemler: Jan Hendrik Hintz (Yeni Zelanda), Tevita Makasini (Tonga), Dördüncü hakem: Martin Vazquez (Uruguay)
5. (C Grubu) İngiltere-ABD:Hakem: Carlos Simon (Brezilya), Yardımcı hakemler: Altemir Hausmann (Brezilya), Roberto Braatz (Brezilya), Dördüncü hakem: Eddy Maillet (Seyşeller)

13 Haziran Pazar
6. (C Grubu) Cezayir-Slovenya:Hakem: Pablo Pozo (Şili), Yardımcı hakemler: Patricio Basualto (Şili), Francisco Mondria (Şili), Dördüncü hakem: Peter O'Leary (Yeni Zelanda)
7. (D Grubu) Almanya-AvustralyaHakem: Marco Rodriguez (Meksika), Yardımcı hakemler: Jose Luis Camargo (Meksika), Alberto Morin (Meksika), Dördüncü hakem: Joel Aguilar (Slovenya)
8. (D Grubu) Sırbistan-Gana:Hakem: Hector Baldassi (Arjantin), Yardımcı hakemler: Ricardo Casas (Arjantin), Hernan Maidana (Arjantin), Dördüncü hakem: Subkhiddin Mohd Salleh (Malezya)

14 Haziran Pazartesi
9. (E Grubu) Hollanda-Danimarka: Hakem: Stephane Lannoy (Fransa), Yardımcı hakemler: Eric Dansault (Fransa), Laurent Ugo (Fransa), Dördüncü hakem: Roberto Rosetti (İtalya) 10. (E Grubu) Japonya-Kamerun:Hakem: Olegario Benquerenca (Portekiz), Yardımcı hakemler: Jose Cardinal (Portekiz), Bertino Miranda (Portekiz), Dördüncü hakem: Oscar Ruiz (Kolombiya) 11. (F Grubu) İtalya-Paraguay:Hakem: Benito Archundia (Meksika), Yardımcı hakemler: Hector Vergara (Kanada), Marvin Torrentera (Meksika) Dördüncü hakem: Joel Aguilar (Slovenya)

15 Haziran Salı
12. (F Grubu) Yeni Zelanda-Slovakya:Hakem: Jerome Damon (Güney Afrika), Yardımcı hakemler: Celestin Ntagungira (Ruanda), Enock Molefe (Güney Afrika), Dördüncü hakem: Ravshan İrmatov (Özbekistan)
13. (G Grubu) Fildişi Sahili-Portekiz:Hakem: Jorge Larrionda (Uruguay), Yardımcı hakemler: Pablo Fandino (Uruguay), Mauricio Espinosa (Uruguay), Dördüncü hakem: Martin Vazquez (Uruguay)
14. (G Grubu) Brezilya-Kuzey Kore:Hakem: Viktor Kassai (Macaristan), Yardımcı hakemler: Gabor Eros (Macaristan), Tibor Vamos (Macaristan), Dördüncü hakem: Subkhiddin Mohd Salleh (Malezya)

16 Haziran Çarşamba
15. (H Grubu) Honduras-Şili:Hakem: Eddy Maillet (Seyşeller), Yardımcı hakemler: Evarist Menkouande (Kamerun), Bechir Hassani (Tunus), Dördüncü hakem: Yuichi Nishimura (Japonya) 16. (H Grubu) İspanya-İsviçre:
Hakem: Howard Webb (İngiltere), Yardımcı hakemler: Darren Cann (İngiltere), Michael Mullarkey (İngiltere), Dördüncü hakem: Martin Hansson (İsveç)