Açılışı AR Pine Bluff yaptı

NCAA Turnuvası’nın açılış maçında Arkansas-Pine Bluff Golden Lions, Winthrop Eagles’ı mağlup ederek Güney Bölgesi’nın 1 numarası Duke Blue Devils’ın rakibi oldu.

Ntvspor 17.03.2010 - 04:12

Açılışı AR Pine Bluff yaptı

NCAA Turnuvası’nın açılış maçında en zayıf ekipler Arkansas-Pine Bluff Golden Lions ile Winthrop Eagles, University Of Deyton’da karşı karşıya geldi.


Karşılaşmanın ikinci devresinde oyuna ağırlığını koyan Arkansas-Pine Bluff, sahadan 61-44’lük skorla galip ayrılarak Güney Bölgesi’nin 1 numarası Duke Blue Devils’la karşılaşmaya hak kazandı. Pine Bluff, bu sonuçla NCAA Turnuvası’nda ilk galibiyetini almış oldu.

Winthrop Eagles da son 12 yılda 9 kez NCAA Turnuvası’nda mücadele etmesine rağmen sadece 1 galibiyet alabilmişti.

Karşılaşmanın ilk devresi büyük bir çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk 20 dakikanın ardından Pine Bluff soyunma odasına 24-23 üstün gitti. İkinci yarının başlamasıyla birlikte rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Pine Bluff, oyunun kontrolünü elinde tuttu ve sahadan da 61-44 galip ayrıldı.

Üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketlerle Pine Bluff’a hayat veren Allen Smith 14 sayı – 6 ribaund – 2 asistle oynarken, Tavaris Washington da 13 ribaund – 8 sayı – 5 asist – 2 top çalmayla mücadele etti.

Eagles’ta ise Charles Corbin’in 13 sayı – 4 ribaundu ile Mantoris Robinson’ın 10 sayı – 8 ribaundu mağlubiyeti engelleyemedi.

Arkansas-Pine Bluff Golden Lions ile Duke Blue Devils, cuma günü karşı karşıya gelecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...