A'dan Z'ye Topuz krizi

Transferi Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında kriz yaratan Kayserisporlu Mehmet Topuz hakkında son 3 gün içinde kim ne dedi?

Haberler - Ntvspor 08.06.2009 - 14:27

A'dan Z'ye Topuz krizi

Yılan hikayesine dönen Mehmet Topuz transferinde saklı kalan noktalar, tarafların açıklamalarıyla birer birer gün ışığına çıkmaya başladı Beşiktaş-Fenerbahçe ve Kayserispor üçgeni içinde karışık bir yol izleyen Topuz transferi, bir anlamda kendi hikayesini de yaratmış durumda. Olayların başlangıcı ise Mehmet'in, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la yaptığı görüşmeye dayanıyor.

Mehmet Topuz, Kayseri'de oynanan Azerbaycan milli maçı öncesinde Aziz Yıldırım'a ulaşıp, Fenerbahçe'nin kendisiyle ilgilenip ilgilenmediğini öğrenmek amacındaydı. Genç oyuncu ilk olarak, Rıdvan Dilmen'e Yıldırım'la görüşmek istediğini söyledi.

Bunun üstüne Mehmet'i arayan Aziz Yıldırım, "niye herkesi arattırıyorsun?" diyerek rahatsızlığını belirtti ve genç oyuncuya, kulübüyle görüşme halinde olduklarını anlattı.

Yıldırım'ın tepkisine içerleyen Mehmet Topuz, menajeriyle birlikte Antalya'da tatile çıktı. Gelişmeleri öğrenen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Göcek'teki tatilini yarıda bırakıp Mehmet Topuz'un yanına gitti ve oyuncuyla anlaşma sağladı. Demirören ardından, Kayserispor Başkanı Recep Mamur'u aradı. Mehmet'le görüştüklerini ve Kayseri'den haber beklediklerini iletti.

Recep Mamur ise, transferde önceliğin Fenerbahçe'de olduğunu vurgulayıp, Demirören'e beklemeleri gerektiğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı, transferde oyuncunun isteğininin belirleyici olacağını söylese de, Recep Mamur geri adım atmadı. Bütün bu gelişmeler yaşanırken, devreye bu kez Fenerbahçe girdi ve sarı-kırmızılı kulüple anlaşma sağladı.

Transferde ortaya çıkan son tabloya göre, Beşiktaş Mehmet Topuz'la, Fenerbahçe ise Kayserispor'la anlaşmış görünüyor. İki taraf için de, transferin bir ayağı şimdilik eksik. Bundan sonra neler yaşanacağını ise Mehmet Topuz ve Kayserispor'un tavrı belirleyecek.

Zira fenerbahçe'nin Kayserispor'la yaptığı anlaşma, bonservis kavramı yürürlükten kalktığı için, Mehmet Topuz'un sözleşme fesih tazminatını içeriyor ve oyuncuyla anlaşma sağlanamadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmiyor.

Beşiktaş ise, oyuncuyla söz kesmesine rağmen, Kayserispor'la sözleşme fesih tazminatı konusunda anlaşma aşamasına gelemediği için transferi bitiremiyor.

Dolayısıyla, Mehmet Topuz ya da Kayserispor kulübü şu anki tavrını koruduğu takdirde, ne Fenerbahçe'nin ne de Beşiktaş'ın, transferde mutlu sona ulaşması şimdilik mümkün görünmüyor.

Sayfa Yükleniyor...