Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyip "Galatasaray'a yakışır muhalefet yapacağız" açıklaması yapan Adnan Öztürk muhalefete başladı. Galatasaray Kulübü'nün 27 Mart'ta yapılan olağan seçimli genel kurulunda başkan adayı olan Adnan Öztürk, Türk Telekom Arena'nın VIP koltukları ve localarının satışından elde edilen 65 milyon dolarlık gelirin akıbetinin ne olduğunu yönetimin açıklaması gerektiğini belirtti.

Yazılı açıklama yapan Öztürk, "Yönetimden acilen, 3 yıl peşin olarak tahsil edilen VIP ve loca hasılatının nereye harcandığına ve ne kadarının temlik edildiğine, eğer kasaya girmiş bir meblağ var ise bu miktarın ne kadar olduğuna dair bir açıklama bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

İnşaatı devam etmekte olan Türk Telekom Arena'nın VIP ve loca satışlarının yüzde 99'unun tamamlandığının ve söz konusu satıştan 65 milyon dolar gelir elde edildiğinin medyaya yansıdığına dikkati çeken Adnan Öztürk, açıklamasında şunları kaydetti:"Mali Genel Kurul'da söz konusu satışlarla ilgili üyeler tarafından sorulan soruya asbaşkan Mehmet Helvacı 'Biz o parayı (stat loca ve VIP gelirleri) şirket birleşmesi için kullanacaktık, ancak anılan tutar şirket birleşmesine yetmeyeceği için cari harcamalarımıza kullandık. Bu nedenle 70 milyon dolarlık bir kredi daha almak zorunda kaldık' demiştir. Mali Genel Kurul'un ardından üyelerin, kredinin hangi teminatla alındığı ile ilgili sorduğu ısrarlı sorulara yönetim, 'Stat gelirlerinin temliki ve başka teminatlar verilmiştir' şeklinde açıklama yapmıştır. Yönetimden acilen, 3 yıl peşin olarak tahsil edilen VIPve loca hasılatının nereye harcandığına ve ne kadarının temlik edildiğine, eğer kasaya girmiş bir meblağ var ise bu miktarın ne kadar olduğuna dair bir açıklama bekliyoruz."