Adnan Öztürk'ten eleştiri

Galatasaray Kulübü'nün 27 Mart'ta yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adayı olan Adnan Öztürk, yönetimi ekonomik durumla ilgili eleştirdi. Öztürk, "Kulübümüz çoktan Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girmeliydi" dedi.

27.02.2010 - 15:33

Adnan Öztürk'ten eleştiri

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi Anadolu Auditorium'da gerçekleştirilen Mali Genel Kurul Toplantısı'nda görüşler bölümünde kürsüye gelen Adnan Öztürk, konuşmasına, mevcut yönetimi canıgönülden ibra edeceğini söyleyerek başlarken, içinde bulunulan ekonomik şartların anlatıldığı gibi olmadığını ileri sürdü.

"Kulüp tarihinin en ağır zararını ve borçlanmasını yapan yönetimimiz, bunu öyle bir başarı olarak anlattı ki, çok etkilendim" diyen Öztürk, "Bu nedenle kendilerini ibra edeceğimi baştan söyledim. Yönetim kurulu, kulübün gelecek 5 yılıyla ilgili olarak bir perspektif ortaya koydu. Zaten kulübümüz, kültürü, tarihi ve varlıklarıyla, çoktan Avrupa'nın ilk 10 kulübü arasına girmeliydi" ifadelerini kullandı.

Seyrantepe'de yapımı devam eden yeni statla ilgili olarak, yönetimi, projenin orijinaline uyulup uyulmadığı konusunda takipçi olmaya çağıran Adnan Öztürk, stat çatısının açılır-kapanır olması durumunun, bildiği kadarıyla iptal edildiğini kaydetti.

Adnan Öztürk, imar izni alınan Riva arazisi konusunda, buranın herhangi bir yolla satılmasına karşı olduğunu dile getirirken, Futbol A.Ş. ile Sportif A.Ş.'nin birleştirilmesi operasyonu konusunda çalışmalarından ötürü de yönetimi tebrik etti.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi'nin, şirket birleşmesi için kullanılmak üzere alınan 70 milyon dolarlık krediyle ilgili olarak, bunun ekonomik durumun iyiye gittiğine dair verilmiş bir diploma olduğu sözlerine değinen Öztürk, "Şirket birleşmesi için kullanılacak finansmanın, daha önce loca satışlarından elde edilen gelirden sağlanacağı söylenmişti. Törenle bankadan 70 milyon dolar borç alarak diploma almayı ben kabul etmem" diye konuştu.

Ayrıca, Galatasaray Kulübü'nün aldığı 70 milyon dolarlık kredinin 6,5 yılda geri ödeneceğine değinen Öztürk, bunun uzun vadeli kredi anlamına geldiğini ve genel kuruldan onay alınması gerektiğini savundu.

Adnan Öztürk, 27 Mart'ta gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul'da başkan adayı olmasıyla ilgili de, 20 Mart'ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde ekibiyle birlikte toplantı yapacağını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...