Adnan Polat: Rijkaard ile devam edeceğiz

Galatasaray Kulübü'nde yeniden başkanlığa seçilen Adnan Polat, yeni yönetim kurulunu tanıttığı devir teslim töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 31.03.2010 - 13:51

Adnan Polat: Rijkaard ile devam edeceğiz

Galatasaray'da 27 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurul'da ikinci kez başkanlığa seçilen Adnan Polat ile yönetimi, mazbatasını aldı.

Galatasaray Kulübü'nün Mecidiyeköy'de bulunan binasında gerçekleştirilen mazbata töreninde, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Adnan Polat yönetimine mazbatalarını verdi.

Adnan Polat, mazbata töreninin sonrasında görüntü için izin verilen basın mensuplarına, önce denetleme, sicil ve disiplin kurulu üyeleriyle poz verirken, daha sonra yönetim kurulu arkadaşlarıyla medya mensuplarının önüne geçti.

Galatasaray Genel Kurulu'nun, tarihin en yoğun katılımlı seçimine katkı sağladığını belirterek, üyelere teşekkür eden Polat, Adnan Öztürk ve yönetim listesinde yer alan arkadaşlarıyla da istemeleri halinde birlikte çalışabileceklerini aktardı.

Adnan Polat, yeni yönetim döneminin Galatasaray için hayırlı olmasını dilerken, yönetim kurulu görev dağılımının gelecek hafta yapacakları toplantıda gerçekleştirileceğini kaydederek, medyada çıkan görev dağılımı olasılıklarıyla ilgili değerlendirmelere tepki gösterdi.

ADNAN ÖZTÜRK'E TEŞEKKÜR
Devir teslim töreninde konuşan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, başkanlık seçiminde rakip oldukları Adnan Öztürk ve ekibini tebrik ederken, Öztürk'ün projelerinden faydalanacaklarını ifade etti.

RIJKAARD İLE DEVAM
Medyada teknik direktör Frank Rijkaard'la ilgili çıkan haberlere değinen Polat, "Rijkaard'ın iki yıllık sözleşmesi vardır ve önümüzdeki sezonda da beraber olacağız. Kim ne derse desin, nasıl yorumlarsa yorumasın, biz teknik direktörümüzden memnunuz ve kendisiyle devam edeceğiz" dedi.

BASINA ELEŞTİRİ
Adnan Polat, Fenerbahçe derbisi sonrası spor basınının yönelttiği eleştirilere sert tepki göstererek, "Basına saygımız var ancak yanlış haberler yapılıyor. Sert ithamlarda bulunuluyor. Kimse bizim yerimize kulübü yönetmeye kalkmasın. Haberciliğe, eleştirilere, yorumlara saygı gösteriyoruz ve yine göstereceğiz. Ancak, etik dışına çıkanlara da gerekli ikazları yapacağız. Devam etmeleri halinde kulüp olarak kapılarımızı kapatacağız" ifadelerini kullandı.

LEO FRANCO'YA DESTEK
Fenerbahçe maçında yediği hatalı gol nedeniyle gündemden inmeyen Arjantinli kaleci Leo Franco hakkında basında yer alan bazı yorumlara tepki gösteren Adnan Polat, "Kalecimiz Leo Franco'yu itham eden sözler duyuyoruz. Hem Franco, hem de topyekün Güney Amerikalı, Arjantinli oyuncular itham altında bırakılıyor. Böyle saçma bir yaklaşım olamaz. İnsanları karalamak bu kadar ucuz olmamalı. Evet, Franco hatalı gol yemiştir, yiyebilir. Herkes hata yapabilir" şeklinde görüş belirtti.

"SUSUYORSAK SAYGIMIZDAN"
Hiçbir maçtan sonra Futbol Federasyonu ve MHK'yı eleştirmedikleri belirten Polat, "Hakem hatalarını gündeme getirmedik. Yönetici arkdaşlarım da hakemleri eleştirmedi. Ancak görüyoruz ki, seslerini yükseltenler, kendi lehine imkanlar çıkartmaya başladı. Bizim sessizliğimiz, federasyona olan saygımızdandır. Biz federasyonumuza güveniyoruz, ama sessizliğimizin esas nedeni de efendiliğimizdir. Bu yanlış anlaşılmasın. Hakem atamalarında Merkez Hakem Kurulu'nun dikkatli davranmasını istiyoruz. Son 3 haftada yapılan atamaların hiçbirinden memnun olmadığımızı söyleyeyim. Hakemlerimizden de, herkese eşit mesafede kuralları uygulamalarını özellikle rica ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili daha genişletilmiş bir basın toplantısı yapacağız" diye konuştu.

"EN BÜYÜK ADAYIZ"
Galatasaray Başkanı Polat, zirve yarışından kopmadıklarını da ifade ederek, "Galatasaray'ın en az 3 rakibi kadar şansı vardır. Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Bizim için bu 7 haftalık süreç, gerçek Galatasaraylıların yüzünü göstereceği, futbolcuların performanslarını sergileyeceği bir dönem olacaktır" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...