Adnan Polat TFF'ye yüklendi

Galatsaray Kulübü Başkanı Adnan Polat , Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda, hiç bir zaman teknik heyetin işine karışmayacağını söyledi. Polat ayrıca, Türkiye Futbol Federasyonu'nu da topa tuttu.

18.03.2009 - 17:41

Adnan Polat TFF'ye yüklendi

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü'nün aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan başkan Adnan Polat, önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, TFF'ye her zaman en büyük desteği kendilerinin verdiğini fakat Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'in isteklerine kulak asmadığını söyledi. Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Polat, Trabzonspor maçına hakem Yunus Yıldırımın atanmasına tepki gösterdi.

Polat, "Hasan Doğan zamansız aramızdan ayrıldı. Yerine Mahmut Özgener geldi. Göreve gelmeden destek istedi ve bir şartımız olup olmadığın sordu. Hiçbir şartsız kabul ettik ve destekledik. Onlardan tek istediğimiz elverişsiz sahalarda futbol oynatmayın dedik. Ama buna kulak asmadılar. Futbolcularımızı kasapların önüne atmayın. Futbolcularımız resmen dayak yiyorlar. Sakat futbolcularımız 22 ameliyat geçirmiş. Bunlar sokakta sakatlanmadılar. Bu sarı kart hastalığından vazgeçin. Biz hakemleri seyretmek için sahaya gitmiyoruz. Kayserispor maçı öncesinde maça girerken kulağıma eğilip birisi , "Sayın başkan Lincoln ilk 30 dakika içinde atılacak" diyor. Maça dönüyoruz Lincoln 28. dakikada oyundan atılıyor. Ümit Karan'ın durumu da aynı. O da küfür etmediği halde küfür etti diye oyundan atıldı. Ben nasıl tepki göstermeyeyim bu federasyona. Trabzonspor maçına en son verilecek hakemi atadılar. Türkiye de başka hakem yok mu" dedi.

İşclerin alacaklarını alamadıkları için çalışmalarına ara verdiği Aslantepe inşaatının açılışını 2010-2011 sezonunda yapmayı planladıklarını söyleyen Polat, çalışmaların 1 Nisan itibariyle kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Galatasaray başkanı, "Lincoln'e Almanya'da yaptığı olaydan dolayı gereken cezayı verdik ve konu orada bitti"diye konuştu .

Teknik heyetin işine karışmadıklarının altını çizen Polat, "Biz teknik heyetin işine karışmayız. Lincoln futbolcularımızdan bir tanesi. Hepsinin problemi oluyor. Lincoln medyanın ilgi odağı. Almanya'da yaptığı olaydan dolayı gerektiği cezayı verdik ve konu orada bitti. Hamburg maçımız var ve takımımızın yarısı sakat. Moralimizi bozmuyoruz . Galatasaray bunların üstesinden gelecektir" dedi.

ERDEM TALU: STAD YILBAŞINDA BİTECEK
Aslantepe'de Ali Sami Yen Spor Kompleksi çerçevesinde devam eden yeni stadın inşaatında yaşanan sıkıntılar, divan kurulu toplantısında da gündeme gelirken, Eren Talu'nun babası Erdem Talu, inşaatı yılbaşında bitireceklerini söyledi.

Güncel olaylar bölümünde söz alan, yüklenici firma sahibi Eren Talu'nun babası Erdem Talu, stat inşaatında mali sıkıntılar nedeniyle yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduklarını belirtirken, daha önce 29 Ekim 2009'da bitirilmesi planlanan inşaatı, gecikmeler nedeniyle yılbaşında tamamlayacaklarını söyledi.

''Bir süredir yaşanan işçi hareketleri, bizi son derece rencide etmekte ve itibarımızı zedelemektedir'' diyen Talu, ''Maalesef buna basın da alet olmuştur. İşçiler, taşeronun sorumluluğunda. Biz her ayın 25'inde, hak ediş ölçüsünde para ödüyoruz. Şubat istihkakını eksik ödedik, mart ayında da ödeme yapamadık. Yani 1,5 aylık istihkak ödenmedi, ancak

bugün ödemeler yapılıyor. Sebebi, bankalardan gereken finansmanın sağlanamaması. Bundan dolayı 1,5 aylık aksama oldu. Bizi asıl üzen, işçi denen bu insanların Galatasaray bayrağını indirmesi, 'para geldi mi, dekontunu bize yollayın' gibi taleplerle bizi aramaları. Bunlar, bir işçinin bilebileceği şeyler değil ve özel bir organizasyonla yapıldığını düşünüyoruz. Değil Galatasaray bayrağını, hiçbir kulübün bayrağını aşağı indirmek kimsenin hakkı değildir'' dedi.

Erdem Talu, stat inşaatı için bugüne kadar 71 milyon dolar sarf edildiğini ve 100 milyon dolara daha ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, ''Birkaç bankayla mutabık kalındı. Bugün Dubai'deki ortaklarımız geliyor ve yarın bankalarla gerekli temaslar yapılacak. 1 Nisan'dan itibaren de yeni bir anlayışla inşaat devam edecek. Kaybettiğimiz 2 aylık bir süre var. Yılbaşında bu inşaatı bitireceğiz. Bize inanmanızı ve destek olmanızı candan bekliyoruz'' diye konuştu.

BORÇ-ALACAK FARKI YAKLAŞIK 391 MİLYON TL
Galatasaray Kulübü'nün borç-alacak farkı konusunda değişik rakamların çıkması nedeniyle, hesaplama metodunda bir istikrara gidilmesi açısından, komisyon çalışması yapıldığı duyuruldu.

Üyeler Kemal Onar, Murat Ece ve Mete Ekiz tarafından yapılan komisyon çalışması sonunda, bundan sonra yapılacak tüm mali çalışmalarda kullanılacak esasların belirlendiği ifade edilirken, yeni çalışma sonunda kulübün 31 Aralık 2008 tarihi itibariyle borç-alacak farkının 391 milyon 300 bin 799 TL olduğu açıklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...