Brezilyalı golcü futbolcu Adriano, yeni sezonda İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden AS Roma'nın formasını giymeye hazırlanıyor.

Adriano, düzenlediği basın toplantısıyla Brezilya'ya ve Flamengolu taraftarlara veda ederek, gelecek sezon yüzde 90 ihtimalle AS Roma forması giyeceğini söyledi.

Golcü futbolcu, 6 Haziran tarihinde AS Roma Başkanı Rosella Sensi ile bir araya gelerek, transferi şekillendireceğini ifade ederken, ''İtalya'ya, imparatorların şehrine döneceğim için mutluyum. İtalya'ya daha önceki gelişimde yaşanan rahatsız edici şeyleri silmek içimde kalmıştı. Roma'nın bir parçası olmak beni heveslendiriyor. Roma beni ikna etti'' dedi.

Son 6 aydır fazla ön planda olmadığını kaydeden Adriano, ''Para için dönmüyorum. Onlar beni 6 aydır izliyordu. Roma benim için iyi bir seçim. Kendimi gösterebileceğim İtalya dışında başka bir yer yok'' diye konuştu.

Adriano, Brezilya'daki kulübünden de dostça ayrıldığını belirterek, ''İtalya'ya ailem ve oğlumla birlikte geleceğim. Flamengo ile herhangi bir sorunum yok. Onlar bana sahip çıktı. Onlar hakkında kötü konuşamam. Herkesle konuştum, arkadaşça ayrılıyorum. Benim için önemli olan bir gün İtalya'ya dönmek. İtalya'da daha önce yaşadığım şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Sorunsuz bir şekilde hayatımı devam ettirmek istiyorum'' dedi.

Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Dunga da 2010 Dünya Kupası için geldiği Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlediği ilk basın toplantısında, Adriano'nun AS Roma'ya gitmesinin golcü futbolcunun kariyeri açısından iyi olacağını söyledi.