Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, kazandıkları Akhisar Belediyespor maçından sonra yaptığı açıklamada "Zor bir maçtı. Akhisar iyi organize olan, topun arkasında kalabalık duran bir takım. Böyle olunca istediğiniz boş alanları bulamıyorsunuz. Biz de iyi organize olduk, konsantrasyonumuz yerindeydi. rakibimizin nasıl oynadığını biliyorduk. İkinci yarıda gerektiği şekilde golleri atmayı başardık. İlk golü onlar attı, bu anlamda biraz da şanslıydık. Onların golünü de biz onlara verdik. Akhisar da iyi bir iş çıkardı bugün" dedi.

Hollandalı teknik adam "Maçta neden oyuncu değişikliği yapmadınız?" sorusuna ise "İnsanların şunu anlaması lazım. Karşınızda tüm riskleri alan bir rakip var. O dakikalarda hücuma dönük değişiklik yapsaydık, anlamı olmazdı. Volkan'ı (Şen) almaya düşündüğüm anlarda ikinci golü attık. Değişiklik yapmaya sebep yoktu 2-1 olunca. 1-1 kalsaydı belki değişiklik yapardık" yanıtını verdi.

Daha sert oynamaları gerektiğinin altını çizen Advocaat "Maçın ilk yarısında fena değildik, gol atamamıza rağmen. Ama geçen hafta ligde Başakşehir'i yenmiş, kupada da kafa kafaya oynamış bir rakiple karşılaştık. Oyunu biz kontrol ettik, top bizdeydi sadece golü atamadık. Biraz daha sert oynamalıyız. Belki de o işleri yapacak, o tipte oyuncularımız yok" ifadesini kullandı.