Advocaat'a dava hazırlığı

EURO 2012 Elemeleri’nde Türkiye ile aynı grupta yer alan Belçika'da, Dick Advocaat dönemi kısa sürdü. Teknik direktörlük görevinden ayrılan Advocaat, Rusya Futbol Federasyonu ile görüşmeler yapıyor.

Ntvspor 16.04.2010 - 13:35

Advocaat'a dava hazırlığı

Dick Advocaat, Belçika Milli Takımı’nın başına 2009 yılının ekim ayında getirilmişti. Belçika Futbol Federasyonu, EURO 2012 Elemeleri’nde Türkiye ile aynı grupta bulunan takımdan, Advocaat yönetiminde başarı bekliyordu. Ancak aynı zamanda AZ Alkmaar'ı çalıştıran Hollandalı teknik adam, ani bir kararla görevinden istifa etti. Advocaat'ın bu kararı almasında, Rusya Futbol Federasyonu'ndan gelen çok cazip teklifin etkili olduğu belirtiliyor.

Belçika Futbol Federasyonu, milli takımın başında 6 ay bile kalmadan Rusya ile görüşmelere başlayan Advocaat'ı dava etmeye hazırlanıyor. 62 yaşındaki deneyimli teknik adam, Rusya'da çok tanınan ve güvenilen bir isim. Advocaat yönetimindeki Zenit, 2008 yılında UEFA Kupası’nı müzesine götürmüştü. Hollandalı çalıştırıcının Rus futbolunu yakından tanıması, bir başka önemli artısı olarak gösteriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...