Advocaat'tan gözdağı!

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat takımla bir toplantı yaparak sorunları masaya yatırdı. Hollandalı teknik adam, herkesten daha fazla özveri beklediğini söylerken; oyuncularına forma konusunda gözdağı verdi.

Haberler - Ntvspor 12.09.2016 - 19:55

Advocaat'tan gözdağı!

Fenerbahçe'de teknik direktör Dic Advocaat kötü gidişin önüne geçmek için harekete geçti. Hollandalı teknik adam, Bursaspor maçından sonraki ilk antrenman öncesinde takımı bir araya topladı. Oyuncularıyla görüşme yapan Advocaat futbolcularından performanslarını artırmalarını istedi. Şu anda saha içindeki sertliğin ve konsantrasyonun yeterli olmadığını belirten Hollandalı futbolcularını uyardı.

Savunma oyuncularından 90 dakika boyunca oyuna odaklanmalarını isteyen Hollandalı, orta saha oyuncularından ise topa karşı daha sert oynamalarını ve özellikle oyunu kurarken daha fazla sorumluluk almalarını istedi. Advocaat hücum oyuncularına ise maç içinde daha hareketli ve son vuruşlarda daha dikkatli olmaları yönünde telkinde bulundu.

Teknik ekip olarak takımın fiziksel eksikliğinin farkında olduklarını ve milli maçlar için verilen arada ellerinden geldiğince bu soruna eğildiklerini hatırlatan Advocaat, şampiyonluk yolunun Samandıra'dan geçtiği vurgusu yaptı.

Oyuncularından antrenmanlarda da daha yüksek performans beklediğini söyleyen Hollandalı, sezon içinde ilk 11'de fazla değişiklik yapmak istemediğini ve birkaç maç içinde bu 11'in netleşeceğini futbolcularına hatırlattı. Böylece takıma kadronun dışında kalma konusunda gözdağı veren deneyimli çalıştırıcı, sonrasında takımın başında antrenmana çıktı.

Sayfa Yükleniyor...