NTV

Advocaat'tan Mehmet Ekici açıklaması

Ntvspor

Spor

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Gençlerbirliği maçı sonrası Advocaat'tan Mehmet Ekici açıklaması geldi.

İlişkili Haberler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat 2-2 biten Gençlerbirliği karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Advocaat, "Oyuncularım bana göre tebriği hak ettiler gösterdiği mücadele ile. 70 dakika boyunca 10 kişi mücadele ettik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. 70 dakika 10 kişi mücadele etmek zordur. Bazı oyuncularımız teknik heyete Fenebahçe'de kalmak istediklerini tam anlamıyla gösterdiler. Bundan memnun oldum." dedi.

Penaltı pozisyonu değerlendiren Hollandalı çalıştırıcı, "O pozisyona penaltı verilebilir ama kırmızı kart ağır olur. 2 ceza birden verild. Genelde penaltı verilince sarı kart verilir, ama hoca direkt hem penaltı hem de kırmızı kart verdi. Bence ağır bir karar oldu." şeklinde konuştu.

Mehmet Ekici transfer hakkında da konuşan Dick Advocaat, "Çok fazla isim okuyorum ben de. 14 gün içerisinde takıma kimin katılacağını göreceğiz. Bizim kimi istediğimiz değil, kimin bizi istediği önemli. Mehmet Ekici beğendiğimiz bir oyuncu, onu buraya getirmek istediğimizi yönetime ilettik. 4 ay sonra sözleşmesi bitecek bir oyuncu için Trabzonspor'un verdiği kararı tuaf buluyorum. Belki de arkasında başka bir durum vardır. Bilemiyorum." dedi.

ETİKETLER