Afrika'da statlar dolacak mı?

FIFA, Dünya Kupası biletlerinin satışının hızlandığın ifade etti. Bu arada satışların arzu edilen seviyeye gelmesi için yeni yöntemler üzerinde çalışılıyor.

Ntvspor 24.04.2010 - 11:25

Afrika'da statlar dolacak mı?

Başlamasına 2 aydan az kaldı ama Dünya Kupası'nda statların dolup dolmayacağı hala merak konusu. FIFA Genel Sekreteri ise bu konuda rahat. Jerome Valcke, statların en az yüzde 95 oranında dolacağını öne sürdü.

Dünya Kupası için satışa çıkan biletlerin yarım milyonu, bu ayın ortasına kadar satılamamıştı. İnternet üzerinden satış yapmanın yerli futbol severlerin alışkanlıklarına en uygun yöntem olmadığı anlaşıldı.

Yetkililer çareyi, gişelerden ve süpermarketlerden de bilet satmakta buldu. Kısa sürede bu değişikliğin meyveleri alındı. Gişelerin önünde kuyruklar oluştu, on günde 200 binden fazla bilet satıldı.

Bu gelişme, FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye de umut verdi. Valcke, statlarda doluluk oranının yüzde 95'in üzerine çıkacağı tahmininde bulundu. Geri kalan 300 bin biletin bağışlanması gibi bir plan da yok. Genel Sekreter, eldeki biletlerin satışı için yeni programlar üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Kupa sırasında Güney Afrika'yı 350 binden fazla yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor. Afrika topraklarında düzenlenecek ilk dünya kupası 11 Haziran'da başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...