Agassi'den itiraf

Efsanevi tenisçilerden Andre Agassi, yakında çıkması beklenen yeni kitabında bir dönem uyuşturucu kullandığını itiraf etti.

Ntvspor 28.10.2009 - 11:44

Tenis dünyasının unutulmaz isimlerinden Andre Agassi geçmişiyle yüzleşti. Agassi, piyasaya sürmeye hazırlandığı oto-biyografik kitabında, kariyeri sırasında uyuşturucu kullandığını ilk kez itiraf etti.

Andre Agassi, 4 Grand Slam turnuvasında birden mutlu sona ulaşmayı başarabilen sayılı tenisçiden biri. Tenis dünyasının gelmiş geçmiş en ünlü isimlerinden Agassi, yeni kitabında geçmişiyle ilgili karanlıkta kalan önemli konulara açıklık getirdi. Agassıi, 9 Kasım'da piyasaya çıkacak oto-biyografisinde, ilk kez kariyeri sırasında uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Amerikalı eski tenisçi, kariyerinin düşüşe geçtiği 1997 yılında, "Crystal Meth" adlı uyuşturucu ile tanıştığını belirtti.

Kendisini "bağımlı" olarak tanımlamayan Agassi, "bir bağımlılıktan söz edemem. Ancak birşeylerden kaçmak için uyuşturucu alıyorsanız; büyük bir probleminiz var demektir" ifadelerini kullandı. Uyuşturucu itirafı sonrası hayranlarının tepkisinden de çekinmediğini vurgulayan Agassi, uyuşturucu kullandığını açıklayınca, üzerinden büyük bir yük kalktığını söyledi. 39 yaşındaki eski tenisçi yeni kitabında, saçlarının dökülmesiyle yaşadığı sıkıntılı günleri; eski eşi Brooke Shilds ile 2 yıl süren evliliğini de anlatıyor. 2006 yılında kortlara veda eden Agassi, kendisi gibi ünlü bir tenisçi olan Steffi Graf ile tanışmasını ve yaşadıkları büyük aşkı da kitabında yer veriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...