Agassi'den Sampras'a özür

Andre Agassi, Haiti'ye yardım maçında sarf ettiği sözler nedeniyle eski rakibi Pete Sampras'tan özür diledi. Amerikalı eski tenisçi, Sampras'ın eli sıkı olduğunu söylerken amacını aştığını belirtti.

Ntvspor 17.03.2010 - 16:00

Agassi'den Sampras'a özür

Tenis yıldızları, Haiti'de 2 ay önce meydana gelen ve 200 binden fazla kişinin ölümüne neden olan deprem için seferber olmuştu. California'da geçen hafta depremden zarar görenlere yardım amacıyla düzenlenen bir çiftler maçı, Andre Agassi ve Rafael Nadal ile Pete Samprass ve Roger Federer'i karşı karşıya getirmişti. Ünlü sporcular bir yandan tenis oynamış, bir yandan da birbirleri hakkında espriler yapmış, seyircileri güldürmüştü. 16 bin seyirci maçtan büyük zevk aldı. Ancak Agassi, çizgiyi biraz aştığı görüşünde.

Maç sırasında Samprass, Agassi'nin paytak yürüyüşünü taklit etmiş, Agassi de Samprass'ı cimrilikle suçlamıştı. Agassi, bu suçlama nedeniyle bir zamanlar kortlardaki en büyük rakibi olan Sampras'tan özür diledi.

Çizgiyi aştığını belirten Amerikalı eski tenisçi, “Cuma gecesi yaşananlar talihsizlikti ve çok üzücüydü. Üzerime düşen sorumluluğu kabul etmeliyim. Yorum yaparken çizgiyi aştım, davranışım uygunsuzdu. Ama niyetim sadece komik olmaktı. Sanırım hem ben hem de Pete kişisel olarak bu olayı geride bıraktık. Pete'i arayıp özür diledim. Kendisini üzmek ya da kalbini kırmak gibi bir niyetim olmadığını biliyor. Zaten Pete, uzun yıllar boyunca kortlarda yaptıklarıyla, fazlasıyla saygımı kazanmıştır” diye konuştu.

Sampras, Agassi'nin özrü üzerine açıklama yaptı. Ancak 2 eski rakibin, yakın zamanda kortlarda bir araya gelmesine pek ihtimal verilmiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...