Agassi'den torpilli

Andre Agassi'yi zirveye çıkaran teknik ekiple çalışan 8 numaralı seribaşı Verdasco, vatandaşı Almagro'yu 3 sette devirip 4. tura çıktı.

29.05.2009 - 15:14

Agassi'den torpilli

Bir tenisçi düşünün. Rakibi de Nadal olsun. Hani yenilmeyen büyük Nadal. Böyle bir rakibe karşı 95 winner, 20 ace bulun. Ama maçı 5 sette kaybedin. Yıkılırsınız herhalde. Hayır Fernando Verdasco yıkılmadı. 2009 Avustralya Açık yarı finalinde vatandaşı İspanyol Rafael Nadal'a yenilmesi onu bitirmedi. Halbuki 2008 Fransa Açık 4.turunda da Nadal'dı Verdasco'nun ölüm meleği. Aslında bu turnuvada da kuranın aynı yarısındalar ve çeyrek finalde karşılaşmaları büyük ihtimal.

Nadal gibi solak olan Verdasco boşuna çıkmadı 8 numaraya kadar. Andre Agassi'ye yıllarca başarıyla hizmet veren antrenör Darren Cahill ve kondisyoner Gil Reyes hizmetinde. Sıkıntıya düştüğünde Agassi gibi bir tecrübe de ona öğütler veriyor. Bunların yanında kızların da peşinde. Kızlar da onun. WTA Tur'un güzellerinden Gisela Dulko ve Ana Ivanovic'in onun eski kız arkadaşları olduğunu belirtmekte fayda var.

Verdasco'nun 3. turdaki rakibi vatandaşı Nicolas Almagro'ydu. Almagro belki Verdasco kadar popüler ve başarılı değildi ama geçen yıl Fransa Açık'ta çeyrek final oynamış olması kalitesini anlatmak için yeterli. Toprak kort deyince akla gelen ilk ülke İspanya'dan iki iyi raketin maçıydı.

Verdasco, ilk sette rakibinin servisini 3 kez kırdı. Yani Almagro, kendi servisinden sadece 1 sayı bulabildi. 6-2'lik sonuç da fazla zorluk çıkmadan Verdasco lehine oluşan skordu ilk sette.

İkinci sette iki tenisçi de baseline ağırlıklı ve güçlü servislerle oynadı. Böyle olunca birer kez servis kırılabildi ve iş tie-break'e gitti. 7-4'lük tie-break, seti Verdasco'ya getirdi.

Üçüncü sette de tie-break beklemeye başladık. Çünkü iki tenisçi de kendi servislerine sıkı sıkı bağlanmıştı. Ama 11. oyunda Verdasco, Almagro'nun servisini kırarak avantajı sağladı. 8 numaralı seribaşı 12. oyunda 5 maç puanını kaçırınca iş yine tie-break'e kaldı. Tie-break'i 10-8 kazanan Verdasco son 16'da yerini buldu.

Öte yandan dünden kalan 2.tur maçında 4 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, Ukraynalı Sergiy Stakhosvky'yi 6-3, 6-4 ve 6-1'lik setlerle 3-0 mağlup etti. Bir diğer ikinci tur maçında 29 numaralı seribaşı Alman Philipp Kohlschreiber, 2003 şampiyonu İspanyol Juan Carlos Ferrero'yu 6-4, 2-6, 6-4, 6-7 (3-7) ve 6-3'le 3-2 mağlup etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...