NTV

Ahmet Bulut: Bırakma kararı anlık değil, hesaplanmış

Ntvspor

Spor

TFF Başkanı Demirören Çarşamba gecesi canlı yayında "Basın toplantısında medya dışarı çıkmasa Arda metni okuyacaktı. O metinde özür vardı" dedi. Arda'nın menajeri Ahmet Bulut ise "Arda'nın Milli Takım'ı bırakması zor ama hesaplanmış bir karardı. Doğru zaman olduğunu düşündü" açıklamasını yaptı.

İlişkili Haberler

Arda Turan'ın Milli Takım'ı bırakma kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören Çarşamba gecesi TRT Spor'da çıktığı canlı yayında "Basın o gün (basın toplantısında) geri çıkmasa kaptan konuşma yaparken o yazılı metni okuyacakmış. Aldığımız duyumlar, kendi kafasındaki inisiyatifi bilemem. O metin okunsaydı Fatih hocamızın bir düşüncesi vardı, Bilal ile Arda kaptanı bir araya getirip, ikisini aynı yemekte buluşturup devam etmekti... Eğer Arda o konuşmasını yapsaydı, konuşmadaki paragrafı çok iyi biliyorum, Arda Bilal Bey'den özür dilerken, özür dilemenin erdem ve adamlık olduğu zaten o yazının içinde yazılmıştı. Asıl özür dilemek erdem ve en büyük adamlıktır eğer bir hata varsa" ifadelerini kullandı.

Ancak Arda'nın menajeri Ahmet Bulut'un Marca Gazetesi'ndeki açıklamaları yıldız futbolcunun Milli Takım'ı bırakma kararını o anda değil, düşünüp taşınarak aldığını gösteriyor. Bulut, ağırlıklı olarak Arda'nın Barcelona'daki geleceğini değerlendirdiği açıklamasında Milli Takım'ı bırakma kararı için de "Zor bir karardı ama aynı zamanda hesaplanmış bir karardı. Doğru zaman olduğunu düşündü. (Gazeteciyle) Yaşananlar uzun bir hikaye. Ama Arda kararını verdi ve iyi" diye konuştu.

"BARCELONA'DA MUTLU"

Ahmet Bulut, Barcelona'nın Arda'yı göndermek istediği iddiaları hakkında da net konuştu:

"Bu zamana kadar Barcelona Kulübü'nden benimle bağlantı kurup 'Arda transfer olabilir' diyen yok. Bu nedenle de bizim gelecek sezonla ilgili planımız burada kalacağı şeklinde... Şu ana kadar hiçbir kulüple konuşmadık. Ama Barcelona Arda'nın gelecek planlarında olmadığını söylerse, bu başka bir hikaye... Sözleşmesinde üç yılı daha var ve Barcelona'da mutlu. Geçen sezon onun için kolay değildi; sakatlıklar yaşadı; ikinci devre iyi geçmedi ama Barcelona'da mutlu. Teknik direktör olarak Ernesto Valverde'nin seçilmesine de sevindi. Onun kariyerini ve teknik adamlığını takdir ediyor, beğeniyor."

Ahmet Bulut, Arda'nın bir casinoda kumarda çok ciddi miktarda para kaybettiği iddialarını da yalanladı.

ETİKETLER