Ahmet Gökçek yeniden başkan

Ankaragücü Başkanlığı'na Ahmet Gökçek yeniden seçildi.

03.01.2010 - 17:48

Ahmet Gökçek yeniden başkan

Ankaragücü Kulübü başkanlığına Ahmet Gökçek yeniden seçildi. Saray Tesisleri'nde gerçekleştirilen olağan genel kurula 613 delegeden 545'i katıldı. Seçimde 486 delegenin desteğini alan Gökçek, yeniden kulüp başkanı oldu.

Ahmet Gökçek genel kurulda yaptığı konuşmasında, 4 ay önce göreve gelirken verilen sözlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirdiklerini ve yönetim kurulu üyeleriyle hizmet ettiklerini söyledi.

Gökçek, şöyle konuştu: "Yüz yıllık geçmişin bize verdiği gururla, bu borcu ödeme sırası bizde. Yüz yıllık geçmişiyle bu kulüp bir tarih yazdı. Biz de bir tarih yazacağız. Türkiye değil, dünya ölçekli başarılar elde edeceğiz. Artık kulübümüzde ayrılık gayrilik olmayacak. Fitne ve fesat kendine muhatap bulamayacak. Geçmişi kötüleyerek bir yere varamayız. Ancak dersler çıkararak hedeflerimize yürüyeceğiz. Hedefimiz Ankaragücü'nü başarıya ulaştırmaktır. Herkes görevinin bilincinde olacak. Ancak başarı ve Ankaragücü'nün çıkarları için radikal kararlar almaktan da çekinmeyeceğiz. 'Büyük' diye hitap edilen kulüpler, Ankaragücü'nün büyüklüğünü izleyecek. Bütün dünyaya Ankaragücü'nün adını tanıtacağız. Taraftarlarımız da bu programın ayrılmaz unsuru olacak."

"DEV BİR TARİH YAZALIM"
Ankaragücü'nün, Türkiye Cumhuriyeti'nin yüz yıllık takımı olduğunu anımsatan Gökçek, takımın bürokrasi, sivil toplum örgütleri ve halkı yanına almayı başardığını kaydetti.

Gökçek, "Geriye, Ankaragücü'nü sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin gücü yapmak kalıyor. Sorumluluklarımızı zihnen ve ahlaken yerine getirirsek başarı gelecektir. Ankaragücü bize dev bir tarih verdi. Biz de onun için dev bir tarih yazalım" diye konuştu.

MELİH GÖKÇEK: "KULÜP BORÇLAR YÜZÜNDEN BİR BATAĞIN İÇİNDEYMİŞ"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Ankaragücü'nün seneler sonra bir ilki yaşadığını dile getirdi.

Kongrenin ilk gününde çoğunluğun temin edildiğini ifade eden Gökçek, şunları söyledi:
"Bundan 4 ay önce yaptığım ilk konuşmada belediye başkanı olarak elimden gelen desteği vereceğimi söyledim. En az 5 milyon lira temin edilerek Ankaragücü'ne nefes aldırılacağı söylenmişti. Yönetim kurulundaki isimlere, 'ne kadar verdiniz?' diye sordum. Bana 7 milyon lira olduğunu söylediler. İkinci dönemin sadece ocak ayı için, 12 milyon liralık bir bütçenin daha hazırlığı içindeler. Toplam da 44 milyon lira borç var. Eğer el atılmasaydı Ankaragücü tarih olacaktı. Kulüp borçlar yüzünden bir batağın içindeymiş."

"YA ANKARAGÜCÜ, YA ANKARAGÜCÜ"
Ankara'nın şampiyon çıkarmayan tek başkent olduğunu savunan Gökçek, bunu aşmak için çok önemli adımlar attıklarını kaydetti.

"Tesislerimizle ilgili olarak Guiness Rekorlar Kitabı'na müracaatta bulunduk" diyen Gökçek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hedeflerimiz arasında yer alan üniversiteyi kurmamız halinde, Ankaragücü Türk sporuna büyük imzalar atacak. Bu kulüp dünyanın en büyük tesisine ve en büyük taraftarına sahip. Geriye Türkiye'nin en büyük takımı olmak kalıyor. Bu takım ya Ankaragücü olacak, ya Ankaragücü olacak. 4-5 yıl sonra tek büyük olacak. 3 büyükler Ankaragücü'nü takip edecek. Bugün Geremi'yi takıma kazandıran yönetim ocak ayı içinde 3-4 flaş transfer daha yapmak istiyor. Seneye başa oynayacak takımın adımları şimdiden atılıyor. Teknik kadro, takımı çok önemli noktalara getirecek isimlerden kuruldu. Sonraki kongreyi şampiyon Ankaragücü'nün kanatları altında yapmayı umut ediyoruz."

Daha sonra konuşmaların ardından eski başkanlara ve 5 yıldan fazla yönetim kurulu üyeliği yapanlara hizmetlerinden dolayı plaket verildi.

Faaliyet ve denetim raporlarının ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

TOPEL'DEN KENDİ DÖNEMİNE İBRA TALEBİ
Ankaragücü Kulübü'nün eski başkanı Cengiz Topel Yıldırım, divan başkanlığına yazılı bir dilekçeyle başvurarak kendi döneminin ibrasını istedi. Yıldırım, kendi başkanlığı dönemindeki tablonun 30 Ağustos'ta yapılan ve Ahmet Gökçek'in başkan seçildiği olağanüstü genel kurulda, yapılacak bir sonraki olağan genel kurulda ibra edilmesine yönelik karar alındığını hatırlattı.

Yıldırım, kendi dönemlerinin bu kongrede neden ibra edilmediğini dilekçeyle divana sorduğunu söyledi.
 
YÖNETİM KURULU
Genel kurulda, yönetim kurulunun yanı sıra denetleme ve disiplin kurulu üyeleri de belirlendi.

Kulübün yönetim, denetleme ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu:
Yönetim kurulu: Ahmet Gökçek, Nuri Elibol, Hüseyin Kocabıyık, Hüseyin Arslan, Osman Kısacık, Mehmet Nükte, Nadir Koç, Yavuz Bulut, Mehmet Ercan, Ayhan Atalay, Levent Çamur, Mustafa Akan, Vural Baylan, Erdal Şanlı, Avni Kavlak, Faruk Kalyoncu, Necdet Kuzu, Abdullah Bozdayı, Kaan Geçit, Serhun Günay, Celalettin Alkan, Beşir Baymaz, Seçkin Odabaşı, Yahya Faruk Mangırcı, Faruk Demirel, Ekrem Sarısu, Ahmet Ertürk, Ahmet Sarı, Sait Demirci, Naci Başaran, Osman Dilbaz, Bülent Şükrü Tanyeri, Kemal Andaç
Denetleme kurulu: Ömer Vural, Bekir Yağcı, Mahmut Özçelik
Disiplin kurulu: İbrahim Kısacık, Yakup Erikel, Mehmet Narin, Günay Tırhol, Veysel Kazan, Mustafa Şişman, Seyfettin Düzgün

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...