Akdağ: Hedefe ulaştık

'Cemal Nalga Skandalı' sonrası Galatasaray Cafe Crown'ın başına gelen Cem Akdağ, gelinen noktada koydukları hedefe ulaştıklarını söyledi.

Haberler 27.04.2010 - 13:23

Akdağ: Hedefe ulaştık

Beko Basketbol Ligi'nde normal sezonu 9. sırada tamamlayan ve play-off şansı yakalayamayan Galatasaray Cafe Crown'da antrenör Cem Akdağ, önemli sıkıntıların yaşandığı bu sezon için elde edilen sonucun mutluluk verici olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı takımda yaşanan ''Cemal Nalga skandalı'' sonrası göreve gelen Cem Akdağ, yaptığı açıklamada sezonu değerlendirirken, gelinen noktada koydukları hedefe ulaştıklarını aktardı.

Galatasaray Cafe Crown'da antrenörlük görevini kabul ettiği zamanda takımın çok zor bir durumda olduğunu hatırlatan Akdağ, şunları söyledi:

''Ben çok eski bir Galatasaraylıyım ve görevi kabul ederken de takımın ligde kalacağına olan inancım ön plandaydı. O dönem yöneticimiz Mümtaz Tahincioğlu, yaptığı açıklamalarda, takımın ligde kalmasının kendileri için şampiyonluk sayılacağını, oyunculara da böyle söylendiğini aktarmıştı. Süreç içinde alt sıra takımların, iddialı ekiplere karşı aldığı başarılı sonuçlar nedeniyle küme düşme hattı ile play-off hattı arasındaki fark kapandı. Herkes de bizim play-off oynayabileceğimizi düşünmeye başladı. Tabii ki böyle bir şansımız da vardı ancak unutulmamalı ki, takım olarak bu noktaya ulaşabilmek için çok ciddi bir mücadele verdik. Oyuncularımız fiziksel ve psikolojik olarak çok etkilendi. Son maçlarda yerli oyuncularımızın yorgunlukları belirginleşti. Neticede takım olarak baştan koyduğumuz hedefimize ulaştık. Bizim için son derece büyük bir mutluluk. Önemli bir işin altından kalktık.''
        
TARAFTARA TEŞEKKÜR
Cem Akdağ, takım olarak geçtikleri zorlu dönemlerde kendilerine olan desteklerini hiç azaltmayan Galatasaray taraftarına teşekkür etti.

En zorlu zamanları sarı-kırmızılı taraftarların verdiği destekle aştıklarını belirten ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile yönetim kuruluna da teşekkür eden Akdağ, ''Gelecek sezon için çalışmalarımıza 1-2 gün içinde başlayacağız. Galatasaray Cafe Crown, gelecek sezon yine şampiyonluklara
oynayan pozisyonda yerinini alacaktır'' ifadelerini kullandı.
        
''YABANCILARIMIZI TUTMAK İSTİYORUZ''
Galatasaray Cafe Crown'da sezonun tamamlanmasının ardından kadro planlaması için harekete geçtiklerini anlatan Akdağ, kadrolarındaki yabancı oyuncularla da devam etmek istediklerini dile getirdi.

''Teknik kadro olarak yabancı oyuncularımızın hepsini takımda tutma taraftarıyız'' diyen Cem Akdağ, ''Tabii ki bütçemiz bazı takımlara oranla daha kısıtlı. O yüzden imkanlarımız el verdiği müddetçe yabancılarımızı kadroda tutabilirsek memnun kalacağız. Çünkü hepimiz bu oyuncularımızı benimsedik ve bir takım olduğumuzu gördük. Yönetimimiz de bize söz verdi ve kalmaları için elimizden geleni yapacağız'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...