Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunan Cem Akdağ, her maça farklı bir şekilde konsantre olduklarını kaydederek,"Göreve başladığımızdan bu yana takımımızın play-off şansı ya da düşme ihtimalleri gibi konuları hiç düşünmüyoruz ve konuşmuyoruz. Uzun vade planlar yapmıyoruz ve her maça tek tek hazırlanmaya çalışıyoruz. Eğer uzun vadeli planlar yapsaydık belki çok ciddi düşüşler yaşayıp toparlanamazdık. Maçlara tek tek odaklandığımız için bu düşüşleri yaşamadık" dedi.

Akdağ, ligde yaptıkları son 6 karşılaşmayı da kazandıklarını hatırlatarak, "Her maçımıza final havasıyla çıkıyoruz, çünkü her maç zorlu ve bizim açımızdan her biri final maçı öneminde. Özellikle son yaptığımız Mersin Büyükşehir Belediyesi maçında çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Bu maçta bizim için çok önemli iki oyuncumuzun sakatlıkları vardı. Bunlardan Can çok kısa süre oynayabilirken, Caner'i hiç oynatamadık. Pazartesi günü Türk Telekom ile oynayacağımız maçta Can kesin olarak yerini alacak, Caner ise büyük ihtimalle oynar" ifadelerini kullandı.

Türk Telekom ile yapacakları karşılaşmanın zorlu geçeceğine anlatan Akdağ, şunları kaydetti:
"Türk Telekom sezona çok ciddi bir bütçe ve önemli transferlerle başladı. Sakatlıklar ve yeni oyuncuların uyum sorunu sebebiyle yenilgiler aldılar. Yani çok önemli ve güçlü bir rakiple deplasmanda oynayacağız. Bütün hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bu maç öncesi takımımızı sıkıntıya sokan bir sorunla daha mücadele ediyoruz. Uzun süredir haftada iki maç oynayan takımımızı bu arada oluşan 8 günlük boşluğa alıştırmak bizi zorluyor. Bir anlamda ritmimizi bozan bir gelişme bu. Antrenmanlarda da kendini gösteren bu durumu aşarak galip gelmek istiyoruz. Kaybetmeye kesinlikle tahammülümüz yok."

Sarı-kırmızılı taraftarların kendilerini Ankara'da yalnız bırakmayacağını dile getiren Akdağ, "Takım olarak agresif ve yüksek motivasyonla oynayan oyunculara sahibiz. Bu yapıda bir takım olduğumuzdan da seyirci desteğini aldığımız da kapasitemiz iki katına çıkıyor diyebilirim. Ankara'da da seyircilerimizin bizi desteklemesi durumunda çok daha iyi oynayacağımıza inanıyorum. Bu desteği hak ettiğimize sonuna kadar inanıyorum. En kötü anlarda bile mücadele ettik ve kenetlendik. Tüm çabamız bu bölgeden kurtulmak ve Galatasaray'ı hak ettiği yere getirmek. Bunu da camia olarak bir araya gelerek başarabiliriz" değerlendirmesini yaptı.