Akdağ: Sonuna kadar mücadeleye devam!

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'un Antrenörü Cem Akdağ, ligde kalma mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

03.01.2010 - 15:53

Beko Basketbol Ligi'ndeki derbi mücadelesinde Beşiktaş Cola Turka'yı 96-87 yenerek önemli bir galibiyete imza atan Galatasaray Cafe Crown'un antrenörü Cem Akdağ, ligde kalmak için ellerinden gelen mücadeleyi verdiklerini söyledi.

Cemal Nalga skandalının ardından puan silme cezası alan ve itiraz sonrası Tahkim Kurulu'ndan konuyla ilgili kararı bekleyen sarı-kırmızılı takımın başarılı çalıştırıcısı, ''Tahkim Kurulu'ndan bizimle ilgili ne karar çıkarsa çıksın elimizden gelen tüm mücadeleyi göstereceğiz'' dedi.

Akdağ, yaşanan olumsuz olayların ardından oyuncuların moral ve motivasyonlarının düzeldiğini ifade ederek, ''Galibiyetler gelince oyuncuların morali daha da yükseldi. Eksikler bizim için üzücü, ama buna rağmen kazanmaya devam ediyoruz'' diye konuştu.

Bütün amaçlarının başarıyı yakalamak olduğunu kaydeden tecrübeli antrenör, ''Şu anda bir şey söylemek zor. Henüz işin başındayız. Kötü günleri bıraktıktan sonra kenetlenme oldu. O kenetlenmeden kaynaklanan motivasyon var'' dedi.

Eksiklere değinen Cem Akdağ, ''Takımın kuruluşunda Cemal Nalga ve Tufan Ersöz önemli yerlere sahipti. İkisi de kadroda olmayınca önemli iki oyuncuyu kaybetmiş oluyoruz. Polat ve Can'ın ise sakatlığı bulunuyor. 4 önemli oyuncu kadroda bulunmuyor. Yabancı oyuncuların üçünü kullanabiliyoruz. Kısıtlı bir kadroya rağmen herkes canını dişine takarak mücadele ediyor'' diye konuştu.

Kulüp başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulunun da kendilerine büyük destek verdiğini kaydeden Akdağ, ''Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bize büyük destek verdiler'' dedi.

Tahkim Kurulu'nun da yaptıkları itiraz konusunda vereceği kararı beklediklerini vurgulayan Cem Akdağ, ''Bu hafta karar çıkacak. Kararı heyecanla bekliyoruz. Bizim için olumsuz bir karar olsa da sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...