Ancelotti: Akıllı telefonlar kampları bitirdi

Bayern Münih Teknik Direktörü Ancelotti, özellikle iç saha maçlarında takımı neden daha az kampa aldığı sorusuna "Akıllı telefonlar nedeniyle maç önü kamplarına karşıyım. Eskiden kamplarda biraraya gelip sohbet ederdik. Bugün futbolcular sadece yemekte birbirleriyle konuşuyor" yanıtını verdi.

Haberler - Ntvspor 26.12.2016 - 11:36

Ancelotti: Akıllı telefonlar kampları bitirdi

Bayern Münih Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, Süddeutsce Zeitung'a verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı. Üç yıl boyunca Pep Guardiola yönetimindeki Bayern'de bu sezon başı göreve gelen İtalyan teknik adam, selefi dönemine göre daha gevşek davrandığı eleştirilerine "Oyuncularımla iyi bir ilişkim olmasını istediğim doğru. Birçok kişi bunu 'yumuşaklık' ile karıştırabilir. Ama bu doğru değil. Disiplin, kurallara uyma ve saygı benim için çok önemli. Bunlarda sabit fikirli veya takıntılı değilim, ama sözümü de dinletirim. Bunlar dışında, herkesle konuşmaya çalışan, daha önemlisi herkesi dinlemeye çalışan bir yapım var" yanıtını verdi. Ancelotti, özellikle iç saha maçlarında takımı daha az kampa alması hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Bunun ipleri gevşetmekle ilgisi yok. Buradaki sorunu ben 'Akıllı telefon yalnızlığı' olarak adlandırıyorum. Bugünkü futbolcu jenerasyonu kendilerini cep telefonlarıyla izole ediyor. Sosyal ağlar, takım arkadaşlarından daha önemli hale gelmiş. Bu nedenle uzun kamp dönemlerinden, hatta maç önü kamplarından kaçınmaya çalışıyorum. Ben futbol oynarken kamplarda çok yoğun bir iletişim olurdu. Kağıt oynardık, masa tenisi, langırt gibi etkinliklerde biraraya gelirdik; daha da önemlisi buluşup sohbet ederdik. Günümüz futbolunda bu sohbetler sadece akşam yemeğinde masada buluşulduğunda gerçekleşiyor."

Sayfa Yükleniyor...