Akıncıoğlu: Fenerbahçe galibiyetini hak ettik

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Haberler 19.01.2010 - 11:15

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe karşısında aldıkları 4-3'lük galibiyetin anlamlı olduğunu belirtti.

Akıncıoğlu, ''Güzel bir maç oldu. Bir tek futbolcusunun dahi, Antalyaspor takımının değerinde olan Fenerbahçe karşısında alınan bu galibiyet anlamlı bir galibiyettir. Antalyaspor bu galibiyetle takım olduğunun ispatını yaptı. Antalyaspor güzel futbol oynadı. Takımın moral ve motivasyonun yerinde olması nedeniyle futbolcularımız oyun disiplininden kopmadı. Galip gelmeyi bildiler. Maçın hakkı galibiyetti. Bunu da aldığımız için aldığımız için mutluyuz'' diye konuştu.

Akıncıoğlu, ligin ilk yarısında Fenerbahçe karşısında iyi oynadıkları halde son dakika golüyle yenildiklerini ve haksız yere acımasızca eleştirildiklerini hatırlatarak, o eleştirilenin haksız olduğunun cevabını maçta vermiş olduklarını vurguladı.

''ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİK''
Fenerbahçe galibiyeti ile Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükseldiklerine işaret eden Akıncıoğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nda daha ileriye gitmeyi amaçladıklarını anlattı. Akıncıoğlu, ''Ziraat Türkiye Kupası'nda Altay ile grup lideri olmak için oynayacağız. Altay maçını kazanıp, grubu lider olarak tamamlamak istiyoruz. Kupada gidebileceğimiz yere kadar gideriz. Antalyaspor'da iyi bir takım ruhu oluştuğuna inanıyoruz. Dolayısıyla da kupa da iyi yerlere gideceğimize eminim. Altay ile haftaya salı günü karşılaşacağız. Altay güçlü bir ekip. Antalyaspor, Altay deplasmanına ana sponsor olan Sunexpress'in uçağıyla pazartesi günü İzmir'e gidecek. Salı günü maçtan sonra Antalya'ya döneceğiz'' ifadelerini kullandı.

Antalyaspor'un gruptan çıkmayı garantilediği için Altay'a karşı grup liderliği için oynayacağına işaret eden Akıncıoğlu, bunun kendileri için hem maddi hem manevi öneminin olduğunu ifade etti. Akıncıoğlu, Altay'ın Bank Asya 1. Lig'in güçlü takımlarından biri olduğunu, ancak futbolcularına ve teknik heyete galibiyet için güvendiklerini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...