Aksu'nun 3. ismi Gençer

Beşiktaş başkan adayı Murat Aksu, Ali Baransel ve Murat Akdoğan'dan sonra Yahya Kemal Gençer'i de yönetim kurulu listesine aldı.

03.12.2009 - 14:17

Beşiktaş Kulübü'nün Ocak 2010'da yapılacak seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi başkan adayı Murat Aksu, yönetim kurulu aday listesine alacağı 3. ismi Yahya Kemal Gençer olarak açıkladı.

Murat Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, Ali Baransel ve Murat Akdoğan'dan sonra, başkan seçilmesi durumunda yönetiminde bulunacak 3. ismi, siyah-beyazlı kulübün eski yöneticilerinden Yahya Kemal Gençer olarak duyurdu.

Aksu, ''Temel yaklaşımımızın başında, Beşiktaşımızın, özellikle mali yapısı olmak üzere her konuda hiçbir kişi ve kuruluşun vesayetine dayalı bir görüntü sergilememesine ilişkin kararlılığımız gelmektedir. Beşiktaş'ın dünya çapında rekabet gücü olması için dünyada belli seviyelere gelmiş olan şirketleri yönetmiş yöneticilere ihtiyaç vardır. Türkiye'nin köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan ve kendi faaliyet alanında dünyanın önde gelen şirketlerinin başında gelen Bağfaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Gençer'in sanayi sektöründe gösterdiği bu üstün performansı Beşiktaş'a da taşıyacağına inanıyorum. Daha önce Beşiktaş yönetiminde birlikte çalıştığım Sayın Gençer, hem çok değerli bir Beşiktaşlıdır hem de başarılı bir yöneticilik geçmişi vardır. Beşiktaş Yönetim Kurulu'nda basketbol şube sorumlusu olarak görev aldığı dönemde Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, play-off'larda finale kalırken, bayan basketbol takımı da şampiyon olmuştur. Kendisinin döneminde Beşiktaş, tarihinde ilk defa bayan basketbol takımı ile Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı da almıştır.

Beşiktaş'a büyük katkıları olacağına inandığım Sayın Gençer'e katılımı için teşekkür ediyorum'' dedi.

GENÇER: GURUR DUYUYORUM
Yahya Kemal Gençer ise Murat Aksu başkanlığında kurulacak yeni Beşiktaş Yönetimi'nin bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu vurgulayarak, ''Daha önce de birlikte çalıştığım Sayın Aksu ile Beşiktaş'ın, yeni kurumsal yapısı ile sportif başarılara imza atacağına ve global pazarlarda rekabet edeceğine inancım sonsuzdur'' dedi.

Gençer, ''Sektörün ilk ve tek entegre kuruluşu ve dünyanın tek hatta en büyük asit fabrikalarından birine sahip Bağfaş'ın başarısı her zaman gelenekselliği göz ardı etmeden çağdaş ve global dünyaya entegre olabilmekten, rekabet etmekten geçmiş ve geçmektedir. Bunun başlangıcında idari ve mali disiplin gelmektedir. Beşiktaş için de aynı hassasiyeti göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Ayrıca çalışmalarımızın, en önemli yönetim ihtiyacı olan mali ve idari disiplinin Beşiktaş'ta da kurulması için yönlenmesi gerekir. Benim de görevim bu olacaktır. Sayın Başkana güveni ve desteği için çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

1954 Manisa doğumlu Gençer, halen Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. Murahhas Aza ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...