Aksu'nun listesindeki 4. isim

Beşiktaş Kulübü'nde Ocak ayında yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul'da başkanlığa aday olan Murat Aksu, yönetim kurulundaki yeni isimlerini açıklamaya devam ediyor.

09.12.2009 - 12:40

Cumhurbaşkanlığı eski başdanışmanı ve RTÜK Kurucu Başkanı Ali Baransel, Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan ve BAĞFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gençer'in ardından "dünyada çok uluslu şirketlerde en üst kademeye yükselmiş ilk Türk profesyonel" olarak da tanınan Emre Berkin, Aksu'nun yönetim kurulu listesinde yer aldı.

Murat Aksu, yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü'nün büyük itibarının ve saygınlığının gölgesine sığınarak sosyal statülerini güçlendirmeye amaçlayanlarla değil, toplum içinde kabul görmüş, birikim ve donanımlarıyla kulübe ivme katacak bir kadroyla yönetime talip olduklarını söyledi.

"Beşiktaş için önemle üzerinde durduğumuz konu, yönetim kurulu üyelerinin iş hayatında elde ettikleri kişisel başarıları ve birikimlerinin ön planda olmasıdır" diyen Aksu, Beşiktaş'ı dünya standartlarına taşıyacak olanların, yine dünya standartları ile rekabet etmiş ve bu standartlara erişmiş yöneticiler olacağına inandığını dile getirdi.

Aksu, profesyonel ve yenilikçi bir futbol kulübü yönetimi oluşturduklarını ifade ederek, şöyle devam etti:
"Yönetim olarak önemle üzerinde durduğumuz bir başka konu ise profesyonellik ve kurumsal yapı. Beşiktaş'ın, büyük hedefleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir yapıya kavuşması için profesyonel ve yenilikçi bir futbol kulübü yönetimi oluşturuyoruz.

Beşiktaş markası Türkiye'de de, dünyada da hak etmediği bir konumdadır. Milyonlarca taraftarı ile Türkiye'nin en önemli markalarından biri olan Beşiktaş'ın dünya çapında pazarlanması çok önemlidir. Sayın Emre Berkin'in bu sürece katkısının çok büyük olacağına inanıyorum."

Aksu, yönetim kuruluna aldığı Emre Berkin'le ilgili, "Emre Berkin, dünyanın en büyük iş adamlarından biri olan Bill Gates'in en önemli yöneticilerinden biri olmuş, 2000'li yılların ortasına kadar çok uluslu dev şirketlerde en üst kademeye yükselmiş ilk Türk olarak da, Türk profesyonel hayatının tarihine geçmiştir. Ayrıca hepimiz Emre Berkin'in, eğitimi geliştirme ve imkanı olmayan kitlelere yardım konusunda birçok sosyal içerikli projeye katkıda bulunduğunu, Türk gençlerine Microsoft'ta açmış olduğu gelişme yolunu gıpta ile hatırlıyoruz" ifadelerini kullandı.

EMRE BERKİN
Emre Berkin ise toplumda bilgi ve birikimleri ile kendilerini kanıtlamış böyle bir kadro içerisinde görev almaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

"Ben de kendi alanımdaki birikimlerimi ve deneyimlerimi gönülden tutkuyla bağlı olduğum Beşiktaşımıza aktarmak için üstün bir çaba göstereceğim" diyen Berkin, ''Oğluma gurur duyacağı iyi bir Beşiktaş mirası bırakmak benim için büyük önem taşımaktadır. Sayın Başkan'a güveni ve desteği için çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ankara'da 1961 yılında doğan Emre Berkin, 1982 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmasının ardından 1984'te yüksek lisans eğitimini Şikago DePaul Üniversite'nde tamamladı.

Emre Berkin, 1993 yılında şirketin Türkiye operasyonunu kurmak üzere Microsoft'a katıldı. 2006 yılına kadar Microsoft Avrupa Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Microsoft'un Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi Başkanlığı görevlerini yürüten Berkin bu süre boyunca 79 ülkenin sorumluluğunu üstlendi.

Halen şirket yönetimi, iş geliştirme, uluslararası açılım ve yatırımlar konularında bağımsız danışmanlık yapan Emre Berkin, 2007 yılında, Türkiye Bilişim sektörünün gelişimine yaptığı önemli katkılar nedeniyle, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve TBD (Türkiye Bilişim Derneği) tarafından verilen 'Yaşam Boyu Hizmet' ödülünün sahibi oldu.

Emre Berkin, sürdürdüğü çeşitli danışmanlık hizmetleri ve projelerin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere, Türkiye'de de Doğuş Grubu ve Anadolu Endüstri Grubu bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...