Aksu'nun listesindeki 9. isim

Beşiktaş Kulübü'nün 31 Ocak Pazar günü yapılacak kongresinde başkan adayı olan Murat Aksu, yönetim kurulu listesindeki 9. ismi de açıkladı.

Haberler 15.01.2010 - 11:36

Şu ana kadar yönetim kurulu listesindeki 8 ismi açıklayan Murat Aksu, armatör Koray Deniz'e de listesinde yer verdi. Beşiktaş Kulübü'nde etkin bir camia olan denizcilik sektöründe yer alan Koray Deniz, Aksu'nun yönetim kurulu listesindeki 9. isim oldu.

Başkan Adayı Aksu, daha önce Cumhurbaşkanlığı eski başdanışmanı ve RTÜK Kurucu Başkanı Ali Baransel, Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, Bağfaş Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Gençer, Microsoft Ortadoğu ve Türkiye'nin başkanlığını da yapan ve dünyada çok uluslu şirketlerde en üst düzeyde yöneticilik yapmış olan Emre Berkin, uluslararası finans dünyasının önde gelen yöneticilerinden Merdan Araz, tekstil sanayinin duayenlerinden sanayici, kulübün eski yönetim kurulu üyelerinden Faruk Pala, gazeteci yazar Gülengül Altınsay, inşaat, turim sektörünün önde gelen iş adamlarından ve yine kulübün eski yönetim kurulu üyelerinden Bahri Büyükhanlı'yı yönetim kurulu listesine aldığını bildirmişti.

Murat Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü'nün kuruluşundan günümüze uzanan çizgisinde, daima çağdaşlık temelinde ileri atılımlara öncülük etmiş bir camia olmasının haklı gururunu taşıdıklarını belirterek, ''Demokrasi, bilgiyi, beceriyi, hak ve özgürlükleri değerlendiren, insan onuruna en yakışan yönetim biçimidir. Bugün Beşiktaş'ın temel sorunlarının başında, demokratik yönetim anlayışının bütün unsurlarının sağlam ve sağlıklı işlememesi gelmektedir. Ortak akıl, paylaşımcı yönetim, maddi imkanları rasyonel şekilde değerlendirme ve yeni kaynaklar yaratma konusunda hepsi deneyimli bir kadrodan oluşturduğumuz yönetim kurulumuzun Beşiktaş’ta özlenen atmosferi yaratacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır'' diye konuştu.

Denizcilik sektörünün ülke ekonomisinde olduğu kadar Beşiktaş yönetimlerinde de çok özel ve ayrıcalıklı bir yeri olduğunu kaydeden Aksu, ''Üretken, mücadeleci ve başarıya odaklanmış kişilerin oluşturduğu denizcilik sektörü, Beşiktaş'ın da en sağlam temellerinden biridir. Beşiktaş'a emeği ve katkısı tartışılmayacak, bu sektörün bir temsilcisi olarak Koray Deniz'in yönetim kurulumuzda yer alması bizim için çok sevindiricidir. Koray Deniz’in dinamizmi ve enerjisinin Beşiktaş'a katkısı büyük olacaktır. Kendisine ekibimize katılımı ve katkıları için çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Aksu'nun yönetiminde yer alan Koray Deniz ise doğduğu ve büyüdüğü yerin gerçekten Beşiktaş ilçesi olması dolayısıyla Beşiktaş'ın ne ifade ettiğini ve ne olduğunu iyi bilenlerden olduğunu vurgulayarak, ''Bu nedenle Beşiktaş Kulübü'nde yönetici olmak benim için manevi hazların en büyüğü olacaktır. Denizcilik sektörünün büyük bölümü Beşiktaşlıdır. Kulüp yönetimlerinde hemen hemen her dönemde sektörümüz temsil edilmiştir. Başkan adayı Murat Aksu'nun Beşiktaş yönetim kurullarında denizci bulundurma geleneğine uyması ve sektörümüzü temsilen beni seçmesinden onur duyduğumu belirterek kendisine teşekkür ederim'' dedi.

Bu arada 1960 yılında doğan Koray Deniz, Londra Greenwich Üniversitesin'de Gemi İşletmeciliği öğrenimi gördü. Deniz, halen Deniz Ay Denizcilk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...