Aksu'nun listesindeki ilk isim Ali Baransel

Beşiktaş Kulübü'nün Ocak 2010'da yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısı öncesi başkan adayı Murat Aksu, yönetim kurulu aday listesine alacağı ilk ismi Ali Baransel olarak açıkladı.

Haberler 27.10.2009 - 14:15

İSTANBUL - Beşiktaş’ta Ocak ayında yapılacak seçimde başkan adayı Murat Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulu aday listesinde Ali Baransel'in bulunacağını duyurdu.

Aksu, ''Sayın Ali Baransel benim çok uzun yıllardır tanıdığım, devlete üstün hizmetler vermiş değerli bir Beşiktaşlı ağabeyimdir. Kendisinin desteği ve birikimleri Beşiktaş için büyük kazanımlara dönüşecektir. Değerli tecrübesini Beşiktaş için değerlendirmek üzere birlikte yola çıktık. Kendisine desteği ve güveni için çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Başkan adayı Murat Aksu, ocak ayı sonunda gerçekleşecek kongrede oy kullanmak isteyen üyelerin 2 Kasım 2009 tarihine dek yıllık aidatlarını yatırmaları gerekliliğini hatırlatarak, oy kullanmanın Beşiktaş Kulübü için bir gereklilik olduğuna dikkati çekti.

Beşiktaş'ın geleceğini düşünen ve bu yolda aktif olarak katılım sağlamak isteyen tüm duyarlı kongre üyelerine çağrıda bulunan Aksu, bu hafta sonuna kadar tüm üyelerin aidatlarını yatırarak, kongrede oy kullanmasının Beşiktaş için bir görev olduğunu belirtti.

2 Kasım'a kadar gündeminin kongre üyelerine çağrıda bulunmak ve aidat yatırmalarını sağlamak olduğunu belirten Murat Aksu, Beşiktaşlı kongre üyelerinin çağrısına olan duyarlılığından da memnun kaldığını belirtti. 26 Ekim akşamı itibariyle yaklaşık 6 bin kişinin aidatını yatırdığını ifade eden Murat Aksu, bunun, Beşiktaş'ın sahipsiz olmadığının canlı bir göstergesi olduğunu kaydetti.

BARANSEL: AKSU BEŞİKTAŞ İÇİN BÜYÜK ŞANS
Ali Baransel ise konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, ''Bilgisi, donanımı ve vizyonu ile çok takdir ettiğim ve küçük yaşlardan beri tanıdığım Sayın Murat Aksu'nun başkan adayı olmasını Beşiktaş için büyük bir şans olarak görüyorum. Sayın Aksu'nun listesinde yer almamdaki en büyük sebep, Beşiktaş'ı demokratik ve çağdaş bir yapıya ulaştıracağına olan inancımdır.'' diye konuştu.

1940 doğumlu Ali Baransel, yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra TRT Haber Merkezi'nde gazeteciliğe başladı. Diyarbakır Bölge Radyosu'nun kuruluşunda bulundu. Kıbrıs 2. Barış Harekatı'nda savaş muhabirliği yaptı. TRT Parlamento Haberleri Şubesi'nde müdür olarak görev aldı. Radyo ve televizyonda toplumsal içerikli programlar hazırladı. 1974 yılında Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlığı ve Basın Sözcülüğü görevine atandı. Kesintisiz 16 yıl bu görevde çalıştı. 1990'da kendi isteğiyle emekli oldu. Özel sektöre geçti. Koç Grubu'nda koordinatörlük görevi üstlendi. MGK ve Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu kontenjanından, 2 kez Radyo ve TV Yüksek Kurulu üyeliğine seçildi. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından, RTÜK Kurucu Başkanlığına atandı. TGRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yaptı.

Evli ve iki çocuk babası Ali Baransel, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından, ''Onursal Doktorluk'' unvanıyla onurlandırıldı. Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde Mütevelli Heyeti Başkan Vekili görevini sürdüren Baransel, bir yandan da araştırmalarını ve deneyimlerini, kitaplaştırma çalışmaları yapmakta.

Sayfa Yükleniyor...