Akyol: F.Bahçe Ülker maçları farklı

Efes Pilsen Basketbol Takımı'nın genç isimlerinden Cenk Akyol, son olarak Teknosa Türkiye Kupası'nda yarı finalde eledikleri Fenerbahçe Ülker'le yaptıkları maçlara, adeta gözü dönmüş şekilde çıktıklarını söyledi.

Haberler 26.02.2009 - 18:02

Akyol: F.Bahçe Ülker maçları farklı

Cenk Akyol, Bahçeşehir Bilfen İlköğretim Okulu öğrencileriyle gerçekleştirilen söyleşiye katılarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bir öğrencinin ''Fenerbahçe Ülker maçlarına nasıl çıkıyorsunuz?'' sorusu üzerine Cenk, ''Onlara karşı üst üste 11 maç kaybettik. Artık Fenerbahçe Ülker maçlarına duygusuz çıkıyoruz. Ne yapıp edip kazanmak için, adeta gözü dönmüş bir şekilde çıkıyoruz. Bu sene iki maçı da kazandık. Deplasmandaki maçta da gelip gelmek istiyoruz'' dedi.

Teknosa Türkiye Kupası finalinde Erdemirspor ile beklediklerinden zor bir maç oynadıklarını anlatan Cenk, ''Beşiktaş Cola Turka maçı beklediğimizden kolay geçti. Fenerbahçe Ülker'i zor da olsa yendik ve şeytanın bacağını kırdık. Finalde oynadığımız Erdemir'i ise kutlamak gerek. Maç beklediğimizden çok zor geçti. Maçtan sonra o kadar sevinebileceğimiz aklımıza gelmezdi. Kupayı birkaç seninin ardından Efes Pilsen'e getirmek çok büyük mutluluk'' diye konuştu.

Efes Pilsen'in, büyük bir bütçeyle, kaliteli bir kadro kurduğunu ve iyi oyunculara sahip olduğunu belirten Cenk Akyol, ''Avrupa'da bu sene istediğimiz başarıyı elde edemedik. Buna, sahamızda kaybettiğimiz 1-2 maç neden oldu. Artık yapacak bir şey yok. Efes Pilsen'i önümüzdeki sezon eski güzel günlerine geri döndüreceğiz'' ifadesini kullandı.

''NBA'E GİTMEK HAYALİMDİ''
Cenk, geçmişte NBA hayalinin bulunduğunu, ancak şu anda Efes Pilsen'de çok mutlu olduğunu söyledi.

Efes Pilsen'de aldığı süre ve görevlerden memnun olduğunu kaydeden Cenk, ''Şu anda Efes Pilsen'den ayrılmak gibi bir planım yok. Olursa da NBA'de oynamak isterim. Gitmem halinde, beni daha önce seçen Atlanta Hawks'ta oynamak isterim'' dedi.

Mehmet Okur ve Hidayet'in, Türk gençleri için çok iyi örnekler olduğunu kaydeden Cenk Akyol, ''Bu ülkede yetişmiş, örnek alabileceğimiz çok başarılı, hem insan, hem basketbol olarak kendilerini geliştirmiş iki insanın dünyanın en önemli liginde iyi işler yapması bize ilham veriyor. Her şeyin yapılabileceğini gösteriyor. Onlar bizleri hem gururlandırıyor, hem de onların peşinden gitmek için sebep oluyor'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...