Pepe imzayı attı: Alemin gözü yaşlı, Pepe artık Beşiktaşlı

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı Portekizli yıldız Pepe için Vodafone Park'ta imza göreni düzenleniyor.  Portekizli oyuncu, gelişinde taraftarın tavrının etkili olduğunu söylerken, "Bana gönderdikleri mesajlar karar verme sürecimi kolaylaştırdı. Beşiktaş formasını giymek için sabırsızlanıyorum." dedi. Pepe Türkçe mesaj da verdi ve "Alemin gözü yaşlı, Pepe artık Beşiktaşlı" diye konuştu.

ntv.com.tr 05.07.2017 - 15:35

Pepe imzayı attı: Alemin gözü yaşlı, Pepe artık Beşiktaşlı

Beşiktaş'ın 2 yılık anlaşmaya vardığı 34 yaşındaki Portekizli yıldız oyuncu Pepe sabah saatlerinde İstanbul'a gelmişti. Sağlık kontrollerinden geçen Pepe Vodafone Park'ta düzenlenen törenle imzayı attı. 

İmza töreninde konuşan Başkan Fikret Orman, "Bizim birinci işimiz Beşiktaşlıları mutlu etmek. Taraftarımızın çok istediği bir futbolcuydu, çok baskı yaptılar bize. Onları mutlu ettiğimiz için çok memnunuz. Çok önemli bir kariyeri ve kişiliği olan bir oyuncuyu aldık" dedi. 

"Pepe dünya çapında bilinen bir futbolcu. Beşiktaş'ta dünyanın sayılı kulüplerinden birisi. Ama biz ismimiz duyulsun diye yapmıyoruz transferleri. ana niyetimiz başlayacak olan ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olarak bir kulüp istiyoruz"

"TARAFTARIN PAYI ÇOK BÜYÜK"

Transferinde taraftarın çok büyük etkisi olduğunu söyleyen Portekizli yıldız, "Büyük bir mutluluk içerisindeyim. Çok uğraştılar başkan ve yönetimi. Aileme gösterdikleri ilgi zaten ortada. Beşiktaş ailesinin bir parçası olarak kendimi görüyorum. Taraftarın payı çok büyüktü. Bana ve aileme gösterdikleri ilgi kararımı çok kolaylaştırdı. Bu formayı bir an önce giymek için heyecanlanıyorum" dedi. 

Beşiktaş'ta iz bırakmak istediğini söyleyen Pepe, "Hedefim kupalar kazanmaya devam etmek. saha içinde her şeyimi vermeyi seviyorum. Her gün çalışmayı seviyorum. Son 5 senede gelişen, ilerleyen bir Beşiktaş var. Ben de bu gelişen Beşiktaş içinde kendi izlerimi bırakmak istiyorum" açıklamasını yaptı. 

Quaresma'nın transferdeki etkisi ve Ronaldo'nun gelecekte Beşiktaş'ta oynama ihtimali sorulan Pepe, "Mendes burada Quaresma'yı ve beni buraya getirdi. Ona sorabilirsiniz. Porto'ya dayanan bir arkadaşlığımız var Quaresma ile. Milli takımda çok iyi bir grubumuz var. Ronaldo ile Lizbon'a dayanan bir arkadaşlığımız var" dedi. 

Real Madrid'den ayrılma sürecini anlatan Pepe, "10 muhteşem sezon geçirdim Real Madrid'de. Kulüp seviyesinde kazanılabilecek her kupayı kazandım. Beşiktaş'ta katılığı her kupada her yerde bunları kazanmak istiyorum" açıklamasında bulundu. 

Türkiye'deki derbilerle ilgili sorulan soruya, "Taraftarlar hırsımdan kuşku duymuyordur herhalde. Her oynadığım kulüpte fazlasıyla göstermişimdir. Büyün maçları severim ve hırsımı göstereceğime inanıyorum. Beşiktaş'ın kupalar kazanacağına inancım olmasaydı burada olmazdım" dedi. 

"ALEMİN GÖZÜ YAŞLI, PEPE ARTIK BEŞİKTAŞLI"

İmza töreninden sonra kulüp televizyonuna açıklamalarda  bulunan Pepe, "Burada olmaktan dolayı, Beşiktaş'ı temsil etmekten dolayı çok mutluyum" dedi.

Sözlerinin sonunda ise Türkçe mesaj veren Pepe, "Alemin gözü yaşlı, Pepe artık Beşiktaşlı" ifadelerini kullandı.

PEPE'NİN MALİYETİ

Siyah-beyazlılar 2 yıllık sözleşme imzaladığı Pepe'ye 9.5 milyon euro garanti ücret verileceğini KAP'a bildirdi. 

KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

"Kepler Laveran Lima Ferreira (Pepe)' in transferi konusunda oyuncunun kendisiyle anlaşmaya varılmıştır.

Oyuncu ile 2 yılık anlaşmaya varılmış olup,

2017/2018 ve 2018/2019 Sezonununda Toplam 9.500.000 Avro Garanti Ücret

Ayrıca oynadğı maçlarda puan başı 4.000 Avro ödenecektir"

Sayfa Yükleniyor...