Alex: Bizim için çok önemliydi

Attığı 2 golle Süper Kupa'yı Fenerbahçe'ye getiren Alex, "Sezon başında ciddi bir rakibimiz önünde aldığımız bu sonuç ve kazandığımız bu kupa, gelecek maçlarımıza daha fazla özgüvenle çıkmamızı sağlayacak'' dedi.

03.08.2009 - 00:19

Alex: Bizim için çok önemliydi

4. TFF Süper Kupa'yı Beşiktaş'ı 2-0 yenerek müzesine götüren Fenerbahçe'de kaptan Alex de Souza, büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Galibiyet gollerinin sahibi olan Alex, Beşiktaş gibi ezeli rakiplerine ve güçlü bir takıma karşı kazanmanın yaşattığı mutluluğa değinerek, ''Bu kupayı kazanmak bizim için çok önemliydi. Sevincimiz bir kat daha fazla'' dedi.

Kazanılan her kupanın önemi bulunduğuna dikkat çeken Brezilyalı futbolcu, ''Kupaları aldıkça, maçları kazandıkça, özgüven de artıyor. Sezon başında ciddi bir rakibimiz önünde aldığımız bu sonuç ve kazandığımız bu kupa, gelecek maçlarımıza daha fazla özgüvenle çıkmamızı sağlayacak'' diye konuştu.

Maçın en değerli oyuncusu seçilen Alex de Souza, bu akşam attığı 2 golle de Beşiktaş filelerine gönderdiği gol sayısını toplamda 8'e yükseltti.

EMRE: SEZONU KUPAYLA AÇTIK
Emre Belözoğlu da, Beşiktaş'ı 2-0 yenerek TFF Süper Kupa'yı kazanmalarını, iyi bir çalışma dönemi geçirmelerine bağladı.

Takım olarak çok iyi çalıştıklarını vurgulayan Emre, UEFA Avrupa Ligi'nde perşembe günü çok yüksek tempoda bir maç yapmalarına karşın, yine kazanmayı bildiklerini belirterek, ''İlk yarıya iyi başlayamamamızın nedeni bence buydu, fakat istediğimizi sonunda aldık'' dedi.

Geçen sezon Beşiktaş ile 4 maç yapıp, rakiplerini 3 kez yendiklerini hatırlatan Emre, ''Şimdi TFF Süper Kupa'da yine kazandık. Sezonu kupayla açtık. Önemli olan bu'' diye konuştu.

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin sergilediği futbolun, ilerki maçlar için nasıl bir işaret olduğunun sorulması üzerineyse, ''Bazı şeyler için çok erken ama iyi başlangıç oldu. İnşallah herkesin bizden beklediği oyun ve kupalar gelir. Camiamız herşeye layık'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...