Final mücadelesinin ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, ortaya koyduğu performans nedeniyle Trabzonspor'u tebrik etti.

Trabzonspor'a attığı gol hatırlatılıp kendisine kurtarıcı gözüyle bakıldığı ifade edilerek yöneltilen, "Böyle yenilgilerde takım arkadaşlarınıza kızdığınız oluyor mu" sorusuna Alex, şu yanıtı verdi:"Kesinlikle öyle bir şey olamaz. Takım arkadaşlarıma tepkili ya da kızgın olmam mümkün değil. Bütün Fenerbahçe camiası gibi ben de üzgünüm. Kurtarıcı yorumu yapıldıysa buna da katılmıyorum. Fenerbahçe'nin oyuncularından bir tanesiyim. Emeğimi saha içinde yansıtıyorum. Kazandığımızda her futbolcu gibi mutlu oluyorum, kaybedince mutsuz oluyorum. Takım olarak yapmamız gereken kafamızı kaldırmak. Bir şampiyonluk yolu görünüyor bizim için. Kafamızı yere eğerek bu yolda devam edemeyiz. Onun için kafamızı kaldırıp yolumuza devam edeceğiz."

Brezilya Milli Takımı ile ilgili beklentisi olup olmadığı sorulan Fenerbahçeli futbolcu, "Ne herhangi bir gelişme ne de bir beklentim var. Brezilya'da yeni yeni yeteneğini kanıtlamaya başlayan oyuncular var. Yenilik olacaksa, Santos'un oyuncusu gidebilir diye düşünüyorum. Bireysel olarak beklentim yok. Bir gelişme de yok" diye konuştu.