Alex: Gecikmem benden kaynaklı değil

Fenerbahçe'de kaptan Alex, takıma geç katılmasının teknik direktör değişikliğinden kaynaklandığını belirtti. Brezilyalı futbolcu, Christoph Daum'la başarılı olacaklarını da ifade etti.

Haberler 06.07.2009 - 19:57

Alex: Gecikmem benden kaynaklı değil

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, yeni sezonun, kendileri için geçen sezondan daha farklı olması gerektiğini belirterek, ''Umarım yeni sezon, bizim için sakatlıklardan uzak, her şeyin geçen sezona göre olumlu şekilde değiştiği bir sezon olur'' dedi.

Fenerbahçe TV'de ''Kamp Günlüğü'' programına konuk olan Alex, soruları yanıtlarken, önce, kampa geç katılması konusuna açıklık getirdi.

Bu konunun fazla abartıldığını, 6 Temmuz olarak planlanan dönüş tarihinin, teknik direktör değişikliği nedeniyle 29 Haziran'a alındığını ve bunun kendisine iletildiğini belirten Alex, ''Gelemeyeceğimi ama gerekli hazırlıkları da yapıp, daha geç geleceğimi söyledim. Bu konudan hocamız da haberdardı. Çalışmalara başladım, hocamla da görüştüm. Şu anda hiçbir sıkıntı yok'' dedi.

Teknik direktör değişikliği konusundaki bir soru üzerine, Türkiye'ye geldiğinde ilk teknik direktörünün Christoph Daum olduğunu hatırlatan Alex, Fenerbahçe'ye gelmesindeki en büyük etkenlerden birinin de Alman teknik adam olduğunu dile getirdi.

Alex, ''Yeni sezonda nasıl bir Fenerbahçe izleyeceğiz?'' sorusuna, ''Yorum yapmak için erken. Hocamızın oyun şablonunu ve nasıl bir oyun anlayışı geliştireceğini net bir biçimde söylememiz zor. Bu soruya, birkaç hafta sonra daha net bir yanıt verebiliriz. Oyun anlayışı bakımından, Anagones ile yaptığımız çalışmalardan farklı olacağını söyleyebiliriz, ama bunu, zaman içinde yapacağımız maçlarla göreceğiz'' yanıtını verdi.

Yeni sezonda daha farklı bir görüntüde olmaları gerektiğini vurgulayan Brezilyalı futbolcu, ''Yeni sezonun, olumlu anlamda daha farklı olması gerekir, çünkü geçen sezona iyi başlayamadık, Gaziantepspor'a karşı ilk maçımızı yitirdik. İlk yarının başlarında kötüydük. İlk yarıda gerçekten kötü bir görüntü sergiledik ve iyi başlamayan birşeyin sonucu da kesinlikle iyi olmuyor. Onun dışında, sakatlıklardan uzak durmamız gerekiyor. Geçen yılki sakatlıklar başımızı ağrıttı. Sakatlıklar çoğaldıkça, sezon sonuna doğru yorgunluktan yıpranmışlık oluyor. Bu da sezon sonunda sizin için dezavantaj yaratıyor. Umarım, bizim için sakatlıklardan uzak, herşeyin geçen sezona göre olumlu biçimde değiştiği bir sezon olur. Buna ihtiyacımız var'' dedi.

YENİ TRANSFERLER
Alex, takıma bu sezon katılan yeni transferlerle ilgili görüşlerini de açıklarken, Fenerbahçe'ye katkı sağlayacaklarına inandığını söyledi.

Sivasspor'dan alınan Bilica'nın Fenerbahçe için önemli bir transfer olduğunu ifade eden Alex, ''Geçen sezon çok iyi bir performans sergileyen Sivasspor'un başarısında en büyük pay sahibi olan oyunculardan biri Bilica'dır. Orada sergilediği performansla, Fenerbahçe forması giyebileceğini kanıtlamıştır. Bu kalitede olduğunu düşünüyorum. Umarım Sivasspor'da gösterdiği başarıları Fenerbahçe'de de gösterir. Çok kaliteli, iyi bir oyuncu'' dedi.

Sakatlığından dolayı ameliyat olan yeni transfer Özer Hurmacı'nın da bir an önce sağlığına kavuşması dileğinde bulunan Alex, tüm yeni transferlerin, diğer takımlarda gösterdikleri performansla, Fenerbahçe forması giymeyi hakettiklerini, sarı-lacivertli formayı giydikleri sürece de takıma katkı sağlayacaklarından şüphesi olmadığını kaydetti.

Brezilyalı futbolcu, yeni sezonda taraftarlara güzellikler yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını, onların da kendilerine, nerede maç yaparlarsa yapsınlar, destek verip yanlarında olacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...