Alex: Sıkıntılı dönemden kurtulduk

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'de Ankaragücü'nü 3-2 yendiği karşılaşmada takımının 2 golünü atan Alex de Souza, karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak bu sıkıntılı dönemden biraz da olsa kurtulduklarını söyledi.

13.12.2009 - 00:52

Alex: Sıkıntılı dönemden kurtulduk

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, Ankaragücü maçından ardından açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı futbolcu, karşılaşmaya mutlak galibiyet hedefiyle çıktıklarını belirterek, ''Bu sıkıntılı dönemden çıkmamız için kazanmamız gerekiyordu. Ankaragücü'nün kazanması ya da yitirmesi onlar açısından bir şey değiştirmeyecekti. Ancak burada puan bırakmamız bizim açımızdan çok şeyi götürebilirdi. O yüzden güzel futbol ya da kötü futbol hiç farketmez, ne yapıp edip kazanmamız gerekiyordu. Belki olumlu bir oyun ortaya koyamadık ama önemli olan kazanmaktı. Kazandığımız ve bu sıkıntılı dönemden biraz olsun kafamızı çıkarabildiğimiz için çok mutluyuz'' diye konuştu.

Takım arkadaşı Özer'in bugün saha içinde elinden gelen herşeyi yaptığını anlatan Alex, ''Özer'in hocamıza da sıkıntı çıkardığını düşünüyorum. Çünkü o kadar iyi oynadıkça, artık bundan sonraki dönemde Özer'in bu takımda yeri olduğunu bilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bu tatlı bir sıkıntı. Özer, saha içinde elinden geleni yaptı. Ben de gollerimi attığım için mutluyum'' dedi.

Takımdaki kimi oyuncuların özel yaşamlarıyla ilgili ve yine kendisinin de kimi oyuncularla sorunu olduğu biçimindeki haberlerin sorulması üzerine Brezilyalı futbolcu, 'Kazanamadığınız zamanlarda hep böyle haberler çıkar. Ele geçirilen her şey haber yapılır. Ama ben bu durumu yadırgamıyorum. Benimle ilgili olarak ise takımda kimseyle sorunum yok. Bundan 2 yıl önce Zico zamanında Deivid ile sorun yaşamıştım, o da çözüldü. Başka sorun yaşamadım. Tabii ki takım içindeki her şey sorunsuz değil. Kimi sıkıntılar var, ancak bunlar da Fenerbahçe'nin iyiliği adına çözülür'' diye konuştu.

Takım olarak son haftalarda iyi mücadele etmedikleri yönündeki eleştirilere de değinen Alex, ''Eğer sezon başından beri bu takım iyi mücadele etmiyor olsaydı şu anda lider durumda olmazdı. 3 haftadır yitiriyoruz, ancak bu da iyi oynayamamamızdan kaynaklanıyor. Asıl kafamıza takılan 3 maç üst üste yitirmiş olmamızdır. Bunun da tahlillerini kendi içimizde yaptık'' dedi.

Alex, son olarak sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacağı biçimde Brezilya basınına yansıyan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını da sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...