Alex transfer istedi

Fenerbahçe Kaptanı Alex takımdan giden futbolcularla kadroda eksiklik olduğunu belirtirken 'Kaliteli oyuncu olacaksa neden olmasın?' dedi.

Haberler - Ntvspor 15.01.2010 - 13:51

Alex transfer istedi

Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza, takımdan ayrılan oyuncuların medyaya yansıyan demeçleri hakkında yorum yapmayı doğru bulmadığını, kendi konuştuklarından sorumlu olduğunu belirterek, "Eğer ben aynı düşüncelerde olsaydım, Fenerbahçe'de bulunduğum süre içinde iki kez kontratımı yenilemezdim. Düşüncelerimde farklılıklar var. Ben burada mutluyum, sevgi ortamından mutluyum" dedi.

Gruptan çıkmayı garantiledik
İkinci yarı hazırlıklarına İstanbul'da ayın 4'ünde başladıklarını, bu süre içerisinde Ziraat Türkiye Kupası'nda Eskişehir ve Tokat ile karşılaştıklarını ifade eden kaptan Alex, "Gruptaki son maçta Antalyaspor ile karşılaşacağız ve gruptan çıkmayı garantiledik, bu nedenle Antalyaspor maçının gruptaki diğer karşılaşmaların öneminde olmadığını ama daha iyiye gitmek için bu maçı önemsiyoruz" dedi.

Antalya kampında Christoph Daum ile sert idmanlardan geçtiklerini vurgulayan Alex, "Tüm futbolcular kendini gösteriyor, forma savaşına girdik. Bu da hocamıza yarayacak. Denizlispor maçından önce de herkes iyi şekilde hazır olacaktır" dedi.

Alex, "Saha içindeki futbol seni tatmin ediyor mu?" sorusu üzerine, "Sonuçlardan memnunum ama kalitemizi göz önüne alarak saha içindeki oynadığımız futboldan memnun değilim. Bizim kalitemize baktığımızda bireysel ve takım kalitemize baktığımızda sonuçlarla birlikte daha da iyi futbol oynayabiliriz. Memnun olmadığım nokta bu.." diye konuştu.

Kaliteli oyuncu neden olmasın?
Alex de Souza, Fenerbahçe'nin Antalya'da kamp yaptığı Belek'teki Arcadia Otel'de sabah antrenmanı sonrası bir basın toplantısı düzenledi. Medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Alex, transfer konusunda  "Bu kadroya hocamız birkaç genç oyuncu getirdi. Genç oyuncular tecrübe kazanacaklar ve takıma yaralı olacaklar. Onların da şans bulması önemli. Kadromuzdaki oyuncu sayısı azaldığı için kaliteli oyuncu takviyesi neden olmasın?" diye konuştu.

Yönetimsel kararlara saygı duymalıyız
Önder ve Kazım hakkındaki sorulara karşısında ise Alex, "Önder Turacı uzun senelerdir Fenerbahçe'de. Burada olduğu süre içerisinde, gerek sahada gerek kulübede olduğu zamanlarda, gerekse sonradan oyuna girdiği zamanlarda, kulübü adına en iyisini yapmış ve başarılı olmuş bir oyuncu. Bilica ve Lugano'nun yokluğunda forma bulduğunda da iyi ve başarılıydı. Colin de iki senedir çalışmaların meyvesini almaya başlamışken, şimdi yok. İkisi de kaliteli oyuncular ama şu anda yoklar. Biz oyuncular olarak çok fazla yorum yapamayız, burnumuzu sokamayız. Yönetimsel kararlara saygı duymalıyız. Yokluklarını hissedeceğiz ama karara saygı duymalıyız. Profesyoneller olarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Düşüncelerim farklı
Gökhan Ünal transferi konusunda ise Alex, "Şu anda takıma baktığınız forvette Semih, Güiza ve Furkan'ı görüyorum. Bu oyunculardan Furkan az şans buluyor. Gökhan Ünal  eğer gelirse onun çok kaliteli bir oyuncu. Takımda Güiza, Semih ve Furkan gibi oyuncular var. Gökhan Ünal'in özellikleri bakımından bu oyunculardan farklı olduğunu düşünüyorum. Kayserispor, Trabzonspor ve Milli Takımdaki performansıyla onun hakkında olumlu düşüncelerim var. Takıma faydalı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Kaptan Alex de Souza, son günlerde bazı medya organlarında yer alan eski oyuncuların demeçleri hakkındaki bir soru üzerine ise, "Burada aslında 3. kişi olarak olaya burnumu sokmak istemiyorum. Ben kendi konuştuklarımdan sorumluyum. Bunlar bireysel yorumlardır. Eğer ben aynı düşüncelerde olsaydım, Fenerbahçe'de bulunduğum süre içinde iki kez kontratımı yenilemezdim. Düşüncelerimde farklılıklar var. Ben burada mutluyum, sevgi ortamından mutluyum. Diğer oyuncu arkadaşlarımın düşüncelerine saygı duymakla birlikte, onların düşünceleri hakkında yorum yapmayı doğru bulmuyorum" diye konuştu.

Lige yöneldik
Son olarak Avrupa Ligi'ndeki rakip Lille hakkındaki soruları yanıtlayan Alex, "Eminim ki teknik heyetimiz ve hocalarımız Lille hakkında bilgi toplama çalışmaları yapıyorlardır. Biz oyuncular olarak henüz bu konuda bir çalışma yapmadık. Bizim ilk olarak Türkiye Kupası'nda ikinci tura yükselme hedefimiz vardı. Bunu elde ettik ve şimdi lige yöneldik. Hocalarımız Lille hakkındaki bilgileri bize aktardığı zaman, biz de Lille hakkında gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...