Ve Alex Türkiye'ye veda etti...

İlişkili Haberler


Fenerbahçe'yle sözleşmesini karşılıklı fesheden Brezilyalı futbolcu, ailesiyle birlikte Türkiye'den ayrıldı.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'ndan kalkan özel bir uçakla Brezilya'ya giden Alex'i binlerce taraftar sevgi gösterileri eşliğinde, coşkuyla uğurladı.

Meşaleler yakıp, havai fişekler atan sarı-lacivertli taraftarlar, ''I love you Alex'', ''Bizi bırakma Alex'' şeklindeki bağırarak eski kaptanlarına sevgilerini gösterdiler.

TARAFTARA EL SALLADI
Taraftarın yoğun desteğini karşılıksız bırakmayan Brezilyalı futbolcu, ailesiyle birlikte yolcu merdiveninin üzerine çıkarak taraftarlara el salladı.

Oğlu Felipe'yi boynuna alarak taraftarlara kızları ve eşi Diana ile el sallayan Alex'e, Fenerbahçe'deki görevinden istifa eden tercüman Samet Güzel de eşlik etti.

Alex de Souza'yı, uçağa binerken Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk ve Samet Güzel uğurladı.

'YÜZDE 50 TÜRK OLARAK ÖLECEĞİM'
Alex, plaket töreninde yaptığı kısa açıklamada kendisini uğurlamaya gelen herkese teşekkür etti ve duygusal bir konuşma yaptı.

Brezilyalı yıldız, şunları söyledi:

''Son 8 senem ve son 2 hafta içinde yaşadıklarım için yürekten teşekkür etmek istiyorum. Ben ve ailem Brezilyalı doğduk. İleride vefat edeceğiz ancak Türk halkı sayesinde yüzde 50 Brezilyalı, yüzde 50 Türk olarak öleceğim. Bunu sağladığı için Türk halkına yürekten sevgilerimi sunmak istiyorum'' derken, Türkçe olarak da ''Çok teşekkür ediyoruz, sizi çok seviyoruz.''

YÜKSEL GÜNAY'DAN PLAKET
Fenerbahçe Kulübü yönetim kurulundan herhangi bir isim Brezilyalı yıldız ve ailesini uğurlamaya gelmezken, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, havalimanında Brezilyalı oyuncuyla vedalaştı.

Günay, ayrıca Alex'e kulübe hizmetlerinden dolayı bir plaket verirken Alex'in eşi Diana'ya ise çiçek takdim etti.

'YÖNETİM İSTİFA'
Uğurlama sırasında Alex'in gidişinden sorumlu tuttukları yönetime ve başkan Aziz Yıldırım'a tezahüratlarla tepkilerini dile getiren taraftarlar ''Yönetim istifa'' diye bağırdı.

Bu arada bir taraftarın Alex için, ''Burada kapıyı çalmadan girebileceğin milyonlarca evin var'' yazılı pankartı büyük ilgi çekti.

UÇAK ERKEN KALKTI
Uğurlama gösterileri sırasında Sabiha Gökçen Havaalanı da tarihi günlerinden birini yaşadı. Yakılan meşaleler ve havai fişekler uğurlamayı bir şölene dönüştürdü.

Taraftarların çok sayıda meşale yakarak, havai fişek atması nedeniyle havadaki görüş açısı azaldı ve bunun üzerine polis uyarıda bulundu.

Polisin ''Burası havalimanı, attığınız havai fişekler uçakların güvenliğini tehlikeye sokuyor'' uyarısından sonra sarı-lacivertli taraftarlar, desteklerine sadece tezahüratlarla devam etti.

Daha önceden saat 22.00'de havalanacağı açıklanan uçak, güvenlik gerekçesiyle 21.00 sıralarında hareket etti.