Fenerbahçe, kulüpten ayrılan Alex de Souza'nın yaptığı basın toplantısının ardından bir açıklama yaptı.

"Yolun Açık Olsun" başlığıyla verilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Öncelikle, uzun yıllar formamızı başarıyla taşıyan, armamıza kaptan olarak veda eden Alex de Souza'ya tüm katkıları ve emeği için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Oyuncumuzun, dün, Kaptanı olduğu takımın mahremine ve özeline dair yaptığı ayrıntılı açıklamalar kamuoyunun malumudur.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENMEYECEK
Daha önce açıklamış olmamıza rağmen bu konu hakkında basın toplantısı düzenlemeyeceğimizi ve sessizliğimizin nedeninin 'konunun diğer tarafının Fenerbahçe Kaptanı Alex' olmasından kaynaklandığını, kamuoyunun bilgilerine sunarız.

JÜBİLE HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİ İÇİN...
Gerek Alex'in taraftarımızın aklında ve gönlünde edindiği yeri koruyabilmesi ve gerekse açıklamasında belirttiği jübile hayalini gerçekleştirebilmesi adına konuya dair açıklama yapmayacağımızı ve kendisini "Fenerbahçe Kaptanı Alex De Souza'nın" açıklamalarıyla baş başa bıraktığımızı belirtiriz."

ALEX'E UĞURLAMA
Sarı-lacivertli kulüpten sonrasında bir açıklama daha geldi. Açıklamaya göre 12 Ekim Cuma günü Türkiye'den ayrılacak Alex'i yolcu etmek için havaalanına otobüs kaldıracağı duyuruldu.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Formamıza kaptan olarak veda eden Alex de Souza ve Ailesini ülkemizden birlikte uğurluyor; onu, 12 Ekim 2012 Cuma günü Sabiha Gökçen’e kadar birlikte yolcu ediyoruz.

Alex’e veda etmek isteyen taraftarlarımız, kulübümüzün tahsis edeceği otobüslerden faydalanabilir...

Ayrıntılar netleştikçe resmi internet sitemizden, twitter hesabımızdan ve FB TV’den bilgilendirme yapılacaktır."