Alex'e kaç maç ceza gelir?

İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında kırmızı kart gören Alex'e ve açıklamaları nedeniyle Nihat Özdemir'e ceza verilmesi bekleniyor.

Ntvspor 02.03.2010 - 09:49

Alex'e kaç maç ceza gelir?

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra taraftarlarının sahaya attığı tehlikeli maddeler nedeniyle Fenerbahçe, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

İstanbul Belediyesporlu Konfory Sylla’nın gözüne isabet eden cisim nedeniyle yaralanmasına yol açan olayın yanı sıra, maçın hakemi Fırat Aydınus ve yardımcılarına isabet eden tehlikeli maddeler temsilci raporlarında yer alınca, hukuk müfettişliği sarı-lacivertli kulüp hakkında disiplin işlemi yapılmasını kararlaştırdı. 

Fenerbahçe’ye seyircilerinin neden olduğu olaylar nedeniyle seyircisiz oynama cezası veya ağır bir para cezası verileceği belirtiliyor. Maçtan sonra hakem Fırat Aydınus ile ilgili yaptığı açıklamaları da inceleyen müfettişler, Fenerbahçe Kulübü başkan vekili Nihat Özdemir’i de Disiplin Kurulu'na gönderdi.  Tedbirli olarak sevki yapılan Nihat Özdemir’in 1 ay ila 45 gün arası ceza almasının gündemde olduğu vurgulandı. Maçın ikinci yarısında rakibine yaptığı kasti hareketten dolayı Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza'nın da 2 maç ceza alması gündemde.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...